У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Пам’ятка Херсонес Таврійський в окупованому Севастополі. (Фото з сайту Pixabay)
Російські загарбники намагаються номінувати саме від РФ, а не від України, у переліку ЮНЕСКО пам’ятку Херсонес Таврійський, що розташована в окупованому Севастополі.
Як інформує Україна молода, про це заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.
«Один з наших об’єктів, що в переліку світової спадщини ЮНЕСКО, зараз перебуває на окупованій території в Криму. Це Херсонес Таврійський. Важливість мати об’єкти в ЮНЕСКО можна навіть відслідкувати на кейсі Російської Федерації, яка постійно робить спроби номінувати і переномінувати цей об’єкт від РФ», - повідомила пані Фоменко під час форуму «Україна. 30».
За її словами, сама присутність в переліку ЮНЕСКО від тієї чи іншої держави і «прив’язка кожного об’єкту від тієї чи іншої держави – це вже сто балів до нашого іміджу».
Фоменко наголосила, що ЮНЕСКО – це найбільш авторитетна, найбільш визнана інституція.
«Це знак якості, і якщо об’єкт є в переліку цієї організації, отже, він заслуговує на захист всієї світової спільноти», - каже вона.
При цьому, заступниця міністра нагадала, що присутність в такому списку означає зобов’язання держави щодо охорони пам’яток.
Нагадаємо, на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі 23 червня 2013 року, античне і візантійське місто-держава в південно-західній частині Криму Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Нині Крим, як і його історичні і культурні пам’ятки, перебувають під контролем російських окупантів.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>