У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Василь Сліпак ("Міф")
На російсько-українській війні 29 червня 2016 р. загинув Василь Сліпак - видатний український оперний співак, соліст Паризької опери, волонтер, учасник Революці Гідності і війни на сході України з позивним «Міф», Герой України.
Як інформує УМ, про це у Фейсбуці нагадав Почесний Консул Держави Ізраїль у Західному регіоні Олег Вишняков.
Доля щедро нагородила Василя різними талантами. У нього був унікальний голос, міг співати чоловічі і жіночі оперні партії. Вільно володів сімома мовами. Здобув багато престижних міжнародних відзнак.
У родині ніхто професійно не був пов'язаний з музикою. Мама працювала в конструкторському бюро, тато був фахівцем виробничого підрозділу, старший брат Орест, лікар за освітою. Але унікальний голос був у дідуся, на честь якого батьки назвали сина.
Родина не знала, що він полишив сцену заради боротьби за Україну. Рідним він сказав, що займається волонтерською діяльністю на сході.
«Перед тим, як Василь пішов на фронт, його кар’єра стрімко пішла в гору, контракти сипались один за одним, але Василь обрав інший шлях. Усі гроші, які в нього були, Василь витратив на фронт… Усі його рахунки вичищені до нуля… Нічого не залишилося. За три роки брат віддав фронту всі свої заощадження. Про це ми дізналися вже після його смерті», - згадував старший брат Орест Сліпак.
«Ця війна повинна закінчитись нашою перемогою. І цієї перемоги ніхто не подарує, тільки ми самі», - Василь Сліпак.
Згадує його близький друг, французький оперний співак Гійом Дюссо: «НАЦІЯ, ЩО МАЄ ТАКИХ ГЕРОЇВ ЯК ВАСИЛЬ СЛІПАК, НІКОЛИ НЕ БУДЕ ПОБОРЕНА»
СПОЧИВАЙ З МИРОМ, ВОЇНЕ!!! ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ!
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>
Глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» до роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років організовує Світовий конгрес українців. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>