У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
У Чехії пам'ятають про радянську окупацію.
Чехи відзначили 30-річчя закінчення радянської окупації країни у понеділок. Адже саме 21 червня 1991 року останні радянські вояки покинули Чехословаччину.
Як інформує Україна молода, про це пишуть ЗМІ Чехії.
Останнім з Чехії виїхав генерал Едуард Воробйов, який перетнув кордон 27 червня 1991 року.
Так закінчилась окупація Чехословаччини, що тривала від серпня 1968 року, коли радянські війська захопили чеські та словацькі землі.
Зазначається, що 30 років тому з Чехословаччини виїхало 73 500 вояків, 39 тисяч членів їх родин, 1220 танків, 105 літаків, 2 505 бойових транспортерів, було вивезено 95 тисяч тонн амуніції.
Закінчення радянської окупації Чехії означало звільнення сотень житлових будинків, орних земель, громадських споруд.
Одним з центрів окупаційних військ було містечко Міловіце, в якому зосередилось радянське командування. Як зазначив мер міста Лукаш Пілц, «і сьогодні все ще видно сліди радянської армії, часом можна знайти і старі боєприпаси».
В Міловіцях радянські окупанти для власних потреб відкрили крамниці, школи, будинок культури, родини військових заселили сотні житлових будинків.
Наразі Сенат – вища палата парламенту Чехії, вийшов з ініціативою оголосити день 26 червня Днем пам’яті. Того дня 1991 року тодішній президент Чехословаччини Вацлав Гавел підписав «Наказ про виведення радянських військ з теренів ЧСФР».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>