У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Давній Дитинець у Чернігові.
Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" відновив проведення екскурсій після виходу з "червоної" карантинної зони і чекає на туристів вже під час травневих свят.
Як повідомляє Україна молода, про це інформують на сайті заповідника.
Екскурсійну діяльність відновлено на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах) починаючи з 6 травня.
Зазначається, що музейні експозиції установи працюють щодня без вихідних і без перерви з 10-ї до 18-ї години.
Новинка заповідника – встановлення в Колегіумі, Борисоглібському соборі та Антонієвих печерах платіжних терміналів для безготівкового розрахунку за послуги.
Національний заповідник "Чернігів стародавній" (м. Чернігів) – один із головних туристичних об’єктів Чернігівщини та України. До його складу входять 29 унікальних пам’яток архітектури та історії, шість із яких збудовані в домонгольський період і, на думку фахівців, одні з найдавніших у Східній Європі.
Частина об´єктів заповідника – діючі храми та монастирі (Спасо-Преображенський собор, П’ятницька церква, Троїцький собор, Свято-Успенський Єлецький монастир), інша частина (Борисоглібський собор, Колегіум, Антонієві печери) – музеї.
Як повідомляла «УМ», раніше відновив екскурсійну діяльність заповідник «Гетьманська столиця» у Батурині.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>