У Свято-Миколаївському Жидичинському монастирі відбулася робоча нарада щодо проведення археологічних робіт на території святині.
Як інформує УМ, про це повідомляє Центр туристичної інформації та паломництва «ZHYDYCHYN CENTER» на своїй сторінці у фейсбуці.
Робоча нарада відбулася за участі наукового співробітника Інституту археології НАН України Антона Панікарського та заступника директора Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Віктора Баюка.
У процесі зустрічі присутні напрацювали план дій щодо проведення археологічних робіт на території монастиря.
Уже найближчим часом розпочнуться археологічні дослідження фундаментів келійного корпусу монастиря. Отримані результати стануть основою для розробки проекту відновлення втраченої будівлі монастирського комплексу.
В ПЦУ розповіли про історію цієї обителі. Достеменно відомо, що це один із трьох найдавніших нині діючих монастирів України. Деякі дослідники твердять, що ця святиня з’явилася тут ще у 975 році, тобто, за 13 років до офіційного Хрещення Руси-України.
Існування на Волині православного монастиря у той давній час пов’язують із діяльністю на цих землях Моравської єпархії, яку заснували просвітителі слов’ян святі Кирило і Мефодій.
«Відомо, що до монастиря за духовною підтримкою постійно приїздив король Данило Галицький. Ним опікувалися князі Острозькі. Свого часу вважалося дуже почесним бути священноархімандритом монастиря, тому за цей титул боролись навіть львівські владики».
Сьогодні у монастирі зберігаються кілька великих реліквій, вшанувати які з’їжджаються паломники з усієї країни. Серед них – список чудотворної ікони святителя Миколая та чудотворна ікона преподобного Агапіта Києво-Печерського з часточкою мощей, чудотворна ікона «Всецариця».
Жидичин вважається одним з найдавніших поселень на території Волині