У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Влада Замостя призупиняє в односторонньому порядку призупиняє всі відносини у сфері місцевого самоврядування з владою Тернополя. (Фото з ФБ-стоірнки Анджея Внука)
Мер польського міста Замостя Анджей Внук оголосив про призупинення спільних проєктів з міською владою Тернополя через присвоєння тернопільському міському стадіону імені головнокомандуючого УПА Романа Шухевича.
Як повідомляє Україна молода, про це пан Внук написав у Facebook в середу.
«Я поважаю право кожного народу на власне розуміння історії. Проте, я не можу пройти повз жорстокість війни і неповагу до беззахисних жертв польського народу», — зауважив Анджей Внук.
Мер заявив, що Замостя призупиняє всі відносини у сфері місцевого самоврядування з владою Тернополя. Крім того, не буде реалізований польсько-український проєкт під назвою «Спільна історія двох міст - Тернополя та Замостя».
І це не зважаючи на те, що обидва міста вже отримали для нього фінансування з фондів Євросоюзу в рамках Програми прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Його вартість становила 68 тисяч євро.
Анджей Внук.
«Я вірю, що наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива з прославляння військових злочинців має наслідки. Будь-яка така ініціатива повинна враховувати почуття родин жертв та польського народу», — заявив мер Замостя.
Як повідомляла «УМ», 5 березня, у річницю загибелі Шухевича, депутати Тернопільської міської ради вирішили присвоїти його імʼяміськомустадіону.
Це рішення засудив посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон. Він назвав Шухевича «сумнозвісним гауптманом СС», вимагаючи негайно скасувати рішення щодо найменування стадіону.
Роман Шухевич загинув у 1951 році на конспіративній квартирі в селі Білогорщі під Львовом у перестрілці зі співробітниками КДБ СРСР. Місце поховання головнокомандувача УПА досі невідоме.
Коментуючи висловлювання посла Ізраїлю, у МЗС назвали одним з пріоритетів державної політики України збереження національної пам’яті та підкреслили, що дискусії у цій сфері повинні проходити на рівні істориків.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>