Глава УГКЦ Святослав закликав духовенство підтримати будівництво Меморіалу жертвам Голодомору у Києві

15:17, 18.02.2021

Святослав закликав духовенство через різні можливі способи розповісти світу про цей проект.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав священників підтримати проект музею Голодомору у Києві, наголосивши, що від духовенства залежить збереження пам’яті про наше минуле, щоб наше майбутнє не повторювало помилок людства. Щоб більше не пролились сльози голодних, безсилих і спраглих людей.

 

Як інформує УМ, це він сказав 16 лютого 2021 року в курії Київської Архиєпархії у звітний день річної діяльності єпархіальних структур та протопресвітерств.

 

«Плекайте у своїх громадах пам'ять про жертв Голодомору. Нехай усі парафії, священники та вірні нашої Церкви підтримають своїми пожертвами будівництво Меморіалу жертвам Голодомору у Києві. Ця лепта буде виразним знаком любові до нашого народу та нашої рідної землі», - закликав Глава УГКЦ. Його слова оприлюднив Департамент інформації УГКЦ.

 

Патріарх Святослав також попросив, щоб духовні особи були першими у подаванні прикладу збереження пам’яті: «Тому звертаюся до кожного з Вас, пам’ятайте про цю гірку правду нашого народу. Говоріть про неї повіреним вашій душпастирській опіці вірним. Навчіть людей берегти своє минуле та навчіть бережливо ставитись до нашої історії. Лише разом, коли об’єднаємося навколо цієї великої справи, зможемо якісно її довершити».

 

Відтак Глава Церкви закликав духовенство через різні можливі способи розповісти світу про цей проект. Важливо, щоб ця інформація поширювалася у Церквах, інтернеті, у соціальних мережах та у месенджерах, завдяки усім новітнім технологіям: «Прошу кожного священика нашої Церкви розповісти своїм парафіянам про Меморіал присвячений увіковіченню пам’яті жертв Голодомору у Києві. Адже це буде особливе місце пам’яті, молитви та правди», - наголосив Очільник УГКЦ.

 

Нагадаємо, що вже раніше Блаженніший Святослав закликав підтримати пожертвами будівництво музею жертв Голодомору. Предстоятель УГКЦ наголосив, що збереження пам’яті про жертв Голодомору 1932-1933 років — це святий обов’язок кожного українця і християнина. За його словами, пожертва кожного перетвориться на зерна правди, які допоможуть вийняти із забуття конкретну особу, яка загинула в часи страшного геноциду.

 

Як повідомляла УМ, до 30-річчя незалежності має бути завершена друга черга Національного музею Голодомору-геноциду.