У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Колишня міністерка освіти Лілія Гриневич вважає, що історію мають писати історики, а не судді чи юристи.
Колишня міністерка освіти (2016 – 2019) Лілія Гриневич вважає, що Міністерство освіти і науки повинно негайно відреагувати на рішення Окружного адміністративного суду Києва за позовом Андрія Портнова щодо історії Революції Гідності.
На її переконання, підручники з історії пишуть виключно історики, а не судді чи юристи.
Як інформує Україна молода, про це пані Гриневич заявила в ефірі «Прямого» в середу.
«Перш за все, підручники створюються за певною процедурою. Підручники з історії пишуть історики. І взагалі це дивно, що суди чи юристи вирішують питання змісту підручників. Підручники з історії пишуть історики і рецензують також історики. Тому що кожен підручник має ще, крім думки автора, рецензента та експерта, який засвідчує, що зміст підручника відповідає певним критеріям», – наголосила колишня очільниця Міносвіти.
Пані Гриневич зауважує, що це взагалі дивно, коли втручаються в зміст підручників люди, які за це зовсім не відповідальні.
«Я розумію прагнення пана Портнова хоч в якийсь спосіб відбілити діяння Януковича, соратником якого він був. Але звичайно, що всі позови і те, що він посилається на певні судові рішення, – на все це потрібен час. Але були історичні факти, коли загинули люди, і були історичні факти, що в людей стріляли представники “Беркуту”. Прізвищ там не сказано», - сказала пані Лілія.
І додає: «Я не була рецензентом цього підручника з історії, але я чітко розумію як управлінець, що Міністерство освіти і науки повинно, в першу чергу, зараз відреагувати на таке рішення, якщо це рішення вже є, апеляцією. Тому що тут буде видно також позицію теперішньої влади, як вона поставиться до такого грубого втручання у зміст освіти і бажання переписувати зміст освіти».
Зауважимо, що днями народні депутати “Європейської Солідарності” направили депутатське звернення міністру освіти і науки України Сергію Шкарлету з вимогою відреагувати на спроби Портнова переписати історію Революції Гідності.
Як повідомляла «УМ», за позовом Портнова суд заборонив відзначати пам’ять українських героїв та видатних історичних постатей, а також вимагає переглянути героїзацію євромайданівців.
Тоді як у Міносвіти України наразі лише аналізують скандальне рішення суду за позовом Портнова про перегляд у шкільних підручників історії Майдану.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>