У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Пам'ятник Святому Мартину в центрі Мукачева.
Мукачівська міська рада вирішила оновити герб міста, зокрема, змінити зображення Святого Мартина на гербі найбільшого міста Закарпаття.
Оновлення герба відбудеться в рамках запланованого розроблення брендбуку Мукачева відповідно до програми розвитку туристичної галузі: так, вже до травня представники громади мають затвердити бренд міста.
Як повідомляє Україна молода, про це інформує сайт Мукачівської міськради.
У мерії пояснюють, що брендбук від англ. brandbook — це опис основних елементів ідентичності та атрибутів бренду (суть, позиція, місія, філософія, цінності, індивідуальність). Задачею документу є систематизація всіх ідеологічних елементів бренду, створення комплексної сформованої картини бренду, а також детальних рекомендацій по його використанню, щоб сформувати уявлення бренду у людей.
«У рамках цього процесу ми щовівторка будемо інформувати вас про символіку громади, її історію та необхідність створення та просування туристичного бренду Мукачівської міської ТГ», - наголошують у міській раді.
На гербі Мукачева зображений Святий Мартин, при цьому, нинішній варіант відсилається до давнього герба міста, де святий зображений єпископом: перша згадка безпосереднього використання зображення святого знаходиться у грамоті Угорської королеви Єлизавети Боснійської від 22 травня 1376 р.
Тоді як на печатці Мукачева 1630 року Святий Мартин зображений у повний зріст, з пастирським посохом у лівій руці.
Варто зазначити, що сучасний герб, затверджений рішенням Мукачівської міськради від 13 серпня 1998 року, ґрунтується саме на найстаріших варіаціях печаток міста.
Нині ж чиновники хочуть повернутися до більш пізнього зображення святого — де він зображений як вершник. Цей герб Мукачева із зображенням Святого Мартина на коні використовувався з 1844 року. Тоді Мукачево стало транспортно-логістичним центром Австро-Угорської імперії.
«Це збільшить впізнаваність Мукачева та додасть туристичної привабливості місту, повідомив радник міського голови з питань туризму Олександр Шершун у коментарі Укрінформу. Мовляв, місто знову має амбіцію стати транспортним вузлом регіону.
Розробляти бренд Мукачева буде компанія, яка виграє в оголошеному для цього тендері. А зображення Святого Мартина для нового герба міста затвердить геральдична комісія та згодом депутати на сесії.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>