Вічний біль Таращі й України: про загальні втрати від Голодомору-геноциду
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
У Світовому конґресі українців запрошують долучитися 27 листопада онлайн до вшанування 87-х роковин Голодомору 1932-33 рр. в Україні, під час якого буде презентований проєкт «Мережа нащадків».
Як інформує УМ, про це повідомляється на сторінці СКУ в Фейсбуці.
«Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору Світового конґресу українців запрошує на віртуальне відзначення 87-ї річниці найбільшої трагедії українського народу - Голодомору 1932-33 років, де вперше представить унікальний проєкт: #МережаНащадків», - йдеться у дописі.
Захід відбудеться 27 листопада онлайн з 15:00 UTC+02 до 16:00 UTC+02.
Як пише Укрінформ з посиланням на сайт Конґресу українців Канади (КУК), СКУ ініціював створення мережі нащадків жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Метою глобальної мережі буде створення платформи для спілкування, підтримки та активності.
Кожній канадській громаді та організації пропонується активно залучати нащадків до вшанування пам’яті, одночасно створюючи базу даних про людей, зацікавлених в участі та отриманні додаткової інформації про Голодомор, а також про саму мережу.
Світовий конґрес українців раніше закликав українців у світі взяти участь у заходах з цієї нагоди та підписати петицію про включення слова «Голодомор» у найбільші англомовні словники світу.
Раніше українські організації Канади в рамках кампанії з підвищення обізнаності про Голодомор 1932-33 рр. в Україні створили петицію щодо включення терміну «Holodomor» («Голодомор») у найбільші словники англійської мови.
Петицію створено в рамках «Національного інформаційного туру «Голодомор» (Holodomor National Awareness Tour) - проєкту Канадсько-української фундації (Canada-Ukraine Foundation) та її трьох партнерів: Конгресу українців Канади, Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (Holodomor Research and Education Consortium, HREC) при Канадському інституті українських студій (КІУС) Альбертського університету та Українсько-канадського дослідчо-документаційного центру в Торонто (Ukrainian Canadian Research & Documentation Centre in Toronto). Цей проєкт підтримується урядами Канади, Онтаріо та Манітоби. Його мета – зокрема, підвищити обізнаність про Голодомор.
День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Параліч історичної пам'яті: чому Бундестаг не визнав Голодомор геноцидом українського народу
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
Глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» до роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років організовує Світовий конгрес українців. >>
Перший пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському встановлено у США цими днями. Пам’ять про історичного діяча вшанували на українському кладовищі Баунд-Брук у штаті Нью-Джерсі. >>
Шахрайство, підробка документів, втручання у приватне життя: кримінальні провадження щодо директорки музею Л. Гасиджак та діяльність «п’ятої колони» >>
Парламентська асамблея Ради Європи у четвер, 3 жовтня, одноголосно підтримала резолюцію "Вшанування 90-х роковин Голодомору - Україна знову опинилася перед загрозою геноциду", в якій зазначила, що нинішню агресивну війну РФ необхідно розглядати в контексті попередньої спроби знищення української нац >>
Редакція газети «Україна молода» презентує унікальне видання, в якому зібрані журналістські розслідування, проведені у 2022 — 2024 рр., що стосуються приховування в Україні правди про злочини комуністичного тоталітарного режиму, в першу чергу про Голодомор-геноцид українців 1932 — 1933 років. >>