У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Невдовзі проведуть детальне обстеження стародавнього міста у Городниці та опублікують результати.
На Житомирщині археологи віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі. Розкопки відбувалися на місці, де раніше знайшли Городницький скарб зі срібниками.
Про знахідку повідомив науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Олександр Алфьоров. Відповідний допис з’явився на його фейсбук-сторінці.
За словами вченого, знайдене місто часів Київської Русі "загубилось" просто в Городниці. І виключно професійний погляд археологів виокремив серед дерев та горбистої місцевості структуру достатньо великого міста.
А подальший огляд надав перші результати: Стародавня Городниця мала дві лінії оборони – валів. Давні фортифікатори створили ескарпи – спеціально підготовлені оборонні круті схили.Серед перших матеріалів – невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи (цегли княжого часу).
"Отже, перед нами – віднайдений град із складною фортифікацією та, очевидно, з залишками цегляної будови (скоріше за все церкви). Щирі вітання всім учасникам експедиції, мешканцям Городниці, та науковій спільноті! Від нині можна офіційно вважати історію Городниці старшою на кілька сотень років! З цим відкриттям привідкривається і сама історія скарбу", - зауважив Алфьоров.
Також науковець повідомив, що невдовзі проведуть детальне обстеження граду та опублікують результати.
Як повідомляла УМ, наприкінці серпня в селищі Городниця на Житомирщині місцевий житель Сергій Комар, копаючи пісок на березі річки Случ, знайшов 32 срібники часів Київської Русі.
Їх історики вважають унікальним скарбом національного значення.
Згодом археологи виявили там ще 6 срібників.
На усіх монетах можна помітити невідомі раніше штемпелі.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>