У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Княгиню Ольгу вшанують в Україні. (Фото з сайту Національної академії наук України)
Святкування з нагоди 1075-річчя від початку правління княгині Ольги відбудуться у трьох містах України - Києві, Луцьку і Дніпрі у суботу.
Про це інформує "УМ" в п'ятницю.
Організатори називають ці заходи масштабним мистецьким проєктом.
Дві основні події можна буде побачити 12 вересня. О 17-й годині проведуть церемонію відкриття пам’ятника в Луцьку в рамках Дня міста, де буде присутній посол Франції в Україні.
Того ж дня о 20-й годині можна буде побачити пряму трансляцію з Дніпра балету Євгена Станковича "Княгиня Ольга". У постановці буде задіяно близько 200 артистів. А протягом усього дня на Михайлівській площі у Києві будуть транслювати балет частинами.
"Надзвичайно важкий, складний, але цікавий драматичний твір, дуже незвичайний, сповнений особистістю княгині Ольги, її переживаннями. У балеті незвичайні сценічні рішення, дуже гарні актори, складна музика, дуже багато костюмів, декорацій. Він такий історичний і фантазійний", – розповіла художниця-постановниця балету "Княгиня Ольга" Дніпровського академічного театру опери та балету Дар'я Біла.
Через карантинні обмеження організатори попросили не створювати ажіотажу на місці події. На Михайлівській площі не буде масових заходів, а влаштують відеоінсталяцію на великому екрані, яку також можна спостерігати онлайн, не виходячи з дому.
"Цього року, як і минулого, ми почали орієнтуватися на рідню Анни Київської. Якщо минулого року головним героєм нашого фестивалю був Ярослав Мудрий – батько, то нинішнього року ми звернули увагу на прапрабабцю Анни Київської – княгиню Ольгу. І наймасштабніший проєкт останніх років, присвячений княгині Ользі, – це балет Дніпровського академічного театру опери та балету "Княгиня Ольга", – зазначив головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв "Anne de Kyiv Fest" Федір Баландін.
Нагадаємо, VI Міжнародний фестиваль мистецтв "Anne de Kyiv Fest" відбудеться 12 вересня та стартуватиме одночасно в трьох містах: Києві, Луцьку і Дніпрі. Мистецька подія поєднує в собі кілька важливих дат історії України-Руси: 1075-ліття від початку правління в Києві княгині Ольги, День Луцька та День Дніпра.
Як відомо, княгиня Ольга почала правити на престолі у Києві після того, як її чоловік - князь Ігор загинув під час повстання племінного союзу древлян у 945 році.
Ольга жорстоко придушила розправилася з древлянами. Але згодом прийняла християнство і запровадила першу на Русі податкову реформу, яка унеможливлювала повстання племен через несправедливий збір данини.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>