У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Володар палацу Ашаякатль правив Ацтецькою імперією з 1469 до 1481 року.
Залишки давнього палацу правителя ацтеків Ашаякатля випадково знайшли будівельники під час реконструкції будівлі на центральній Площі Конституції в столиці Мексики — Мехіко.
Як передає «Україна молода», про це повідомляє Національний інститут антропології та історії Мексики (INAH).
Так, фахівці інституту вже дослідили знахідку.
За словами археологів, під підлогою будівлі на глибині трьох метрів вони знайшли залишки іншої підлоги із базальтових плит.
«З огляду на їхні (плит — ред.) характеристики, фахівці встановили, що вони були частиною відкритого простору колишнього палацу Ашаякатля — можливо, двориком», — йдеться в повідомленні INAH.
Цікаво, що зараз на місці палацу ацтеків у Мехіко розташований ломбард, побудований ще в 1755 році.
Довідково: Ашаякатль правив Ацтецькою імперією з 1469 до 1481 року. Він є батьком Монтесуми, одного з останніх правителів регіону.
У 1518 році на територію сучасної Мексики (де також розташовувалася й імперія ацтеків) прибули завойовники (конкістадори) з Іспанії на чолі з Ернаном Кортесом. У 1521 році конкістадори завоювали столицю ацтеків — Теночтитлан, а пізніше знищили її.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>