У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Статуя зображує Теодора Рузвельта на коні, якого по боках супроводжують індіанець та афроамериканець.
Відома «Статуя Теодора Рузвельта верхи на коні», відкрита біля входу в Музей природничої історії США в Нью-Йорку в 1940 році, буде демонтована, як расистська.
Як передає «Україна молода», про це заявив мер Нью-Йорка Білл де Блазіо.
За його словами, статую 26-го президента США, лауреата Нобелівської премії миру Теодора Рузвельта приберуть на прохання музею.
Музей природничої історії США у Нью-Йорку пояснює своє рішення тим, що статуя «відкрито представляє темношкіре й корінне населення США як підневільне й расово нижче».
Офіс мера Нью-Йорка Білла де Блазіо додає, що «місто підтримує прохання музею, а рішення прибрати цю проблемну статую є правильним і своєчасним».
Представники музею пояснили: хоча статуя Рузвельта і мала на меті увічнити його як «відданого дослідника природи й автора праць про природничу історію», вона також «свідчить про расову ієрархію, яку працівники музею і громадськість тривалий час вважали джерелом неспокою».
Як передає The New York Times, рішення прибрати статую підтримав і правнук Рузельта Теодор Рузвельт IV, який є одним із попечителів Музею природничої історії.
«Світу не потрібні статуї, релікти іншої доби, які не відображають ані цінностей людини, яку вони мають вшановувати, ані цінностей рівності й справедливості», — заявив він.
Зазначимо, що наразі у США та деяких інших країнах світу тривають протести проти расизму й насилля з боку поліції. Учасники протестів, серед іншого, вимагають зняти статуї історичних діячів, які, на їхню думку, є символами расизму.
«Статую Теодора Рузвельта верхи на коні» відкрили в 1940 році в межах більшого меморіалу на честь 26-го президента США. На ній зображено Рузвельта на коні, якого по боках супроводжують індіанець та афроамериканець.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>