У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Археолог підробив артефакти, начебто знайдені ним в італійському місті Велея неподалік Рима.
Археолог Елісео Ґіль засуджений до майже 28 місяців ув’язнення й близько 12,5 тисяч євро штрафу в Іспанії.
Причина: археолог нахабно підробляв свої найбільш відомі відкриття.
Як передає «Україна молода», про це повідомляє The Guardian.
Пан Ґіль, зокрема, ще в 2006 році представив артефакти, начебто знайдені ним в італійському місті Велея неподалік Рима. Знахідки свідчили, що мова басків (одного з історичних етносів Іспанії) існувала щонайменше в третьому столітті нашої ери — це на 600 років раніше, ніж вважалося до того.
Сам археолог заявляв, що його знахідка «перепише книги з історії». Утім уже у 2008 році експерти виявили на знайдених «артефактах» сліди цілком свіжої глини, а тексти баскською, написані на начебто старовинних глиняних дощечках, відсилали до філософа Рене Декарта, який жив у XVII столітті.
Крім того, на зображенні сцени розп’яття Христа було виявлено напис RIP («Rest In Peace», з англійської — «спочивай із миром»), що, власне, суперечить ідеї про його подальше воскресіння.
Відтак, Ґіля та його колегу Рубена Сердана звинуватили у шахрайстві. Але свій вирок суд міста Вітторія, розташованому в іспанському автономному регіоні Країна Басків — виніс лише цього тижня.
У постанові суду йдеться, що археологічними знахідками було зманіпульовано «за допомогою пізнішого втручання, яке мало на меті вказати, що написи й позначки на них були такого ж віку, як і самі знахідки, і що вони мали історико-культурну цінність, якою насправді не володіють».
Ґіля засудили до майже 28 місяців ув’язнення, а Сердана — до 15-ти. Обом присудили штраф у розмірі 12,5 тисяч євро на користь влади провінції Алава Країни Басків, яка фінансувала їхні розкопки.
Ще одного фігуранта справи — геолога Оскара Ескрібано — засудили до меншого штрафу й року в’язниці. Утім він, на відміну від Ґіля та Сердана, свою вину визнав.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>