У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Центральний державний архів відтворив фотографії Петлюри зроблені ймовірно у Кам'янці-Подільському в 1919 році.
Раніше невідомі широкому загалу світлини голови Директорії і головного отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри оприлюднив Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.
Науковці припускають, що фото ймовірно були зроблені під час перебування Петлюри в Кам'янці-Подільському в 1919 році. Адже тоді це місто стало останньою столицею УНР.
Як інформує «Україна молода», про нові світлини Петлюри повідомив Український інститут національної пам’яті.
«Нові світлини Симона Петлюри - Головного Отамана військ та флоту УНР оприлюднив Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО). Фотонегативи із зображенням Симона Петлюри зберігаються в особистому фонді Івана Огієнка (Ф. 1871)», - йдеться у повідомленні УІНП.
Тепер фото Петлюри оцифровані і доступні для загального перегляду на сайті ЦДАВО.
Зауважимо, що достеменно відомо, що саме 16 листопада 1919 року Симон Петлюра перед від’їздом прийняв Івана Огієнка, який залишався у Кам'янці-Подільському головним уповноваженим від уряду УНР для зносин з польською владою.
Давши міністру-ректору необхідні вказівки, Петлюра на прощання зауважив: "Не знаю, що буде далі... Полякам не вірю, з ними писаної угоди немає, не дають... Бережіть Україну, як зможете".
Як повідомляла «УМ», 25 травня пам’ять Симона Петлюри традиційно вшанувало Посольство України у Франції.
Видатний державний діяч української історії, голова Директорії УНР та головний отаман військ УНР Симон Петлюра 25 травня 1926 року був вбитий Саміїлом Шварцбардом в Парижі, на вулиці Расін, і був похований на цвинтарі Монпарнас.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>