У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
На українського історика Григорія Купріяновича відкрили в Польщі кримінальну справу за те, що він вказав на жорстокість поляків щодо українців
Президента Українського товариства Григорія Купріяновича, проти якого у серпні в Польщі відкрили кримінальне провадження нібито за публічну образу польського народу, виключили з Комітету захисту пам'яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам'яті Любліна.
Про це повідомляє польське видання "Onet.pl".
Григорій Купріянович стверджує, що його викликав до себе у кабінет керівник філії ІНП у Любліні та показав документ про звільнення, підписаний головою Інституту національної пам'яті Польщі Ярославом Шареком.
"Мені було вручено лише акт, без пояснень. Це надто серйозно справа, але ґрунтується на припущеннях", — повідомив він журналістам.
Нагадаємо, 8 липня президент України Петро Порошенко взяв участь у відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1944 році у селищі Сагринь. За офіційними даними, вдалося встановити прізвища 660 загиблих тоді українців.
Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек заявив про провокацію,т а згодом написав у прокуратуру звернення з вимогою притягнути до відповідальності Григорія Купріяновича за те, що він під час відкриття пам’ятника порівняв події в цьому селі в 1944 році з подіями на Волині в 1943 році. За словами Чарнека, він "зрівняв 130 тис. жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, котрі загинули в Сагрині 10 березня 1944 року".
Кримінальне провадження щодо Григорія Купріяновича відкрили лише 21 серпня.
Як повідомляла "УМ", за результатами заходів щодо річниці Волинської трагедії президети Польщі й України розійшлися в трактуванні подій.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>