У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Розкопки в Грушовичах проводили 24-26 травня (фото: Poszukiwania IPN / Twitter)
На місці зруйнованого меморіалу воїнам УПА в Грушовичах польські археологи проводять розкопки та заявляють, що підтверджень захоронення українських воїнів не виявили.
Про це йдеться у повідомленні Інституту національної пам’яті Польщі.
"Археологічні та медико-правові дослідження не підтвердили, що на місці зруйнованого пам'ятника на пошану УПА були колективні поховання членів цієї української організації", - ідеться в повідомленні ІНП у Twitter.
Зазначається, що в результаті розкопок вдалося знайти рештки 16 осіб, і чоловіків, і жінок, і дітей.
Przeprowadzone badania archeologiczne i medyczno-sądowe nie dały podstaw do uznania, iż w miejscu zdemontowanego pomnika ku czci UPA znajdowały się zbiorowe lub pojedyncze mogiły członków tej ukraińskiej formacji. pic.twitter.com/UV0aUQDfvy
— Poszukiwania IPN (@poszukiwaniaipn) 26 травня 2018 р.
Інформацію про те, що останки воїнів УПА не знайшли, спростовує секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті Святослав Шеремета.
"За попередніми висновком групи українських експертів серед 18 поховань є щонайменше 3 поховання воїнів УПА. Це підтверджують спогади очевидців, архівні дані, характер та глибина поховань, супровідний матеріал", - зазначив він.
Святослав Шеремета зазначає, що воїнів УПА в Грушовичах хоронили таємно.
"Підтверджуються свідчення та спогади, що воїнів УПА підзахоронювали переважно вночі до цивільних поховань", - зазначає історик.
Він пообіцяв, що подробиці про процес розкопок та знахідки на цвинтарі в Грушовичах українські спеціалісти повідомлять після свят.
Нагадаємо, у Грушовичах націоналісти зруйнували меморіал загиблим воїнам УПА, а згодом місцевий чиновник розпорядився використати залишки пам’ятника на мощення доріг, щоб перешкодити спробам українців відновити його.
"Зруйнований пам'ятник УПА в Грушовичах був не символічний, а надмогильний і має бути ВІДНОВЛЕНИЙ!!!", - наголошує Святослав Шеремета після розкопок.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>