У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Ханську мечеть у Бахчисараї вже неможливо впізнати.
Росія під виглядом реставрації знищує Ханський палац у Бахчисараї, щоб переписати історію кримських татар як корінного народу та викривити історичну дійсність в анексованому Криму.
Про це заявила під час виступу на міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як» у Лісабоні колишній директор Ханського палацу у Бахчисараї Ельміра Аблялімова, повідомляє прес-служба МЗС України у п’ятницю.
"Під виглядом реставрації Росія фактично знищує єдину в світі пам’ятку кримськотатарської палацової архітектури - Бахчисарайський палац. Злочин знищення культурної спадщини полягає в нехтуванні принципом науковості та застосування звичайних будівельних норм до об’єкту історичного значення", - сказала пані Аблялімова.
І додала, що, окрім цього, так званими російськими «реставраторами» порушено принцип зворотності – вже сьогодні неможливо впізнати Ханську мечеть, яка є частиною комплексу.
"Це все є спробою переписати історію кримських татар як корінного народу та викривити історичну дійсність", - наголосила директор Ханського палацу.
Міжнародна конференція «Деокупація Криму: коли і як» проведена Посольством України в Португалії в рамках ініційованої Президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму". Її головними темами стали ситуація у галузі прав людини в окупованому Криму, протидія знищенню кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу та міжнародна підтримка України на шляху боротьби за відновлення територіальної цілісності.
Ханський палац - пам'ятка історії та культури загальносвітового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, а також є кандидатом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>