У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Церемонія перепоховання жертв НКВС у Дем'яновому Лазу.
Останки 134 людей, яких вважають жертвами комуністичного терору, перепоховали у Меморіальному комплексі «Дем’янів лаз» біля Івано-Франківська в суботу, 24 березня.
Цього ж дня у обласному центрі оголосили День жалоби за жертвами радянського режиму. У храмах Івано-Франківська о 12:00 у пам'ять про вбитих били дзвони.
Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Чин похорону відслужили священики християнських конфесій. На поминальні заходи приїхали сотні людей з Івано-Франківська та області.
«За час проведення розкопок знайдені та ексгумовані останки 134 людей. Встановлено, що таке поховання належить жертвам комуністичного терору періоду 1939-1941 років. Досі на тому місці тривають дослідження. Тому, цілком ймовірно, що виявлені поховання можуть бути не останніми. Наш християнський обов’язок – це не лише збереження пам’яті про ті події, але й вшанування тих, хто постраждав від комуністичного режиму», - зазначив начальник управління внутрішньої політики Івано-Франківської міськради Ігор Кінаш.
Як розповів історик, керівник КП «Пам’ять» Василь Тимків, на рештках виявлені сліди жорстокого катування людей. Серед решток 134 загиблих двоє дітей — дівчинка 16 років та хлопчик 8 років. Також ідентифіковано тіло священика з Галицького району.
Як повідомляла «УМ», останки закатованих жертв знайшли випадково, біля старого єврейського кладовища в Івано-Франківську 14 серпня 2017 року. Тіла було скинуто у три неглибокі траншеї.
Це поховання є уже третім за кількістю жертв. Його пов’язують зі Станіславівською тюрмою та каральною операцією НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ - ред.), направленою на знищення української еліти.
Дем'янів Лаз — урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів з тюрми НКВС. Раніше тут знайшли останки 524 людей, з них 22 особи вдалося ідентифікувати, архіви СБУ відкрили імена ще 400 закатованих людей.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>