У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Варварська "реставрація" Бахчисарайського ханського палацу в Криму.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає дії окупаційної влади Криму варварськими щодо Бахчисарайського ханського палацу.
Про це пан Чубаров заявив під стінами посольства Росії у Києві у понеділок.
Зокрема, глава Меджлісу виступив на акції-перфоманс, присвяченій так званій реставрації єдиного збереженого у Криму пам'ятника палацової архітектури кримських татар.
"Ми маємо справу із варварською країною, де тоталітарним путінським режимом робиться все для знищення кримськотатарського народу. Коли на чужу землю приходять окупанти, вони роблять все, щоб вбити історичну пам'ять народу. Росія демонструє це до Криму вже понад 235 років", - заявив Чубаров .
За його словами, Крим, який свого часу був відомий унікальними спорудами і пам'ятниками, "за роки колоніального правління Російської імперії був перетворений у пустелю, а сам корінний народ, починаючи з ХVІІІ століття, витіснявся".
Як зазначив Чубаров, кримськотатарський народ зробив усе, для того щоб зберегти Бахчисарайський ханський палац.
"Ханський палац був включений до попереднього списку ЮНЕСКО, але нам не вистачило півроку або рік - відбулася незаконна окупація Криму", - сказав глава Меджлісу кримськотатарського народу.
Як повідомляла «УМ», російські окупанти у Криму ініціювали "реставрацію" Бахчисарайського ханського палацу, у ході якої змінюються зовнішні та внутрішні конструкції пам'ятника, що порушує його автентичність.
За словами експертів, важкий металевий каркас із навісом, що споруджується навколо головного корпусу палацу, може стати причиною просідання грунту. Крім того, робітники не встановили захисту для надгробків і каліграфічних розписів на стінах храму, а старовинні дерев'яні укріплення залили бетоном.
Ці дії призвели до початку кампанії протесту проти знищення Бахчисарайського ханського палацу.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>