У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Зустріч в Польщі щодо врегулювання політико-історичних питань (Павло Розенко / Facebook)
На сайті президента Польщі з’явилася заява голови канцелярії польського президента Кшиштофа Щерського, у якій висловлюється розчарування відсутністю прогресу в дражливих питаннях україно-польської історії за результатами зустрічі після прийняття так званого "закону про бандеризм".
"Відсутність рішення української сторони щодо основоположного питання про скасування заборони на ексгумацію польських поховань на території України означає серйозний регрес довіри та не реалізовує мандат на переговори від президентів обох країн, що суттєво впливає на взаємні відносини", - йдеться у заяві.
При цьому наголошується, що поляки сподіваються на розблокування питання ексгумації поховань загиблих у період Другої Світової війни та міжетнічних конфліктів у 1940-х роках на території України.
У відповідь голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зазначив, що проблему створила влада сусідньої країни, проголосувавши за зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, так званий "закон про бандеризм".
"Саме підписання президентом Дудою змін до закону про ІПН цілковито змінило обставини перемовин, про які домовлялися ще в грудні", - зазначив він.
Нагадаємо, віце-прем’єр України Павло Розенко 16 лютого перебував з візитом у Варшаві, де мав переговори зі своїм польським колегою Пйотром Глінським. Українська сторона наголосила на загрозах для українців після прийняття закону про Інститут національної пам'яті та нагадала про необхідність відновлення українських пам’яток у Польщі перед тим, як відновити всеохоплюючі розкопки польських поховань.
Як повідомляла "УМ", рештки пам’ятника УПА в Грушовичах "закатали в асфальт": їх використали при будівництві дороги. "Щоб українці не використали їх як реліквію", - заявив про причини такого поводження з пам’яткою місцевий можновладець.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>