У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Кімната Мікеланджело лишалася секретною з епохи Відродження аж до листопада 1975 року.
Розписана ескізами Мікеланджело потаємна кімната в каплиці Медічі у Флоренції при базиліці Сан-Лоренцо буде відкрита для всіх охочих до 2020 року.
Про це пише The Local.
Зазначається, що кімната залишалася секретною з епохи Відродження аж до листопада 1975 року, коли її випадково виявив Паоло Даль Поджетто, який обіймав на той час посаду директора музею каплиці.
Він шукав нові виходи для туристів і знайшов люк під шафою в похоронній кімнаті сім'ї Медічі, який привів до видовженого приміщення, що колись використовувалося для зберігання вугілля.
На стінах він побачив малюнки вугіллям і крейдою, які, як припустив Даль Поджетто, зробив сам Мікеланджело, коли 1530 року переховувався від помсти сімейства Медічі, приєднавшись до повстання республіканськи налаштованих флорентійців проти панівного роду.
Думки вчених різняться щодо того, які і скільки малюнків створив Мікеланджело. Деякі з них здаються недостатньо добрими, щоб належати руці майстра, водночас інші нагадують такі шедеври, як статуя Давида, картина "Леда і лебідь" або розписи Сікстинської капели.
З огляду на крихкість робіт, а також крихітні розміри простору, кімнату до теперішнього часу відкривали для відвідувачів вкрай рідко.
У 2014 році, щоб відзначити 450-річчя від дня смерті Мікеланджело, було створено віртуальну екскурсію секретною кімнатою, щоб публіка могла хоча б помилуватися нею на екрані.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>