У бою загинув актор і воїн Яків Ткаченко із Третьої штурмової, фото
Актор театру та кіно Яків Ткаченко загинув на війні – він став на захист України ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії. >>
Допрем’єрний показ фільму справжніх історій про справжніх людей відбувся у столичному кінотеатрі «Жовтень».
У київському кінотеатрі “Жовтень” відбувся допрем’єрний показ фільму “Потяг до життя” – документальної стрічки з ексклюзивними історіями українських залізничників. Саме вони з перших днів повномасштабного вторгнення рятували життя мільйонів українців, іноді – ціною власного.
Як інформує УМ, про це повідомляє газета Україна молода.
Закритий показ фільму відбувся в День залізничника і зібрав у кінозалі повний аншлаг – понад 500 глядачів першими переглянули фільм зі справжніми історіями справжніх людей, які завдяки своїй відвазі та самопожертві стали героями в непрості часи. У залі були присутні герої фільму, а також інші українські залізничники, які цього дня відзначали своє професійне свято.
У холі відчувалася атмосфера вокзалу, перону, потягів. Запрошення на допрем’єрний показ нагадували залізничний квиток. На вході їх перевіряли акторки, перевтілені у провідниць. А гостей пригощали чаєм з карпатськими травами, чебрецем, м’ятою – тим самим, який п’ють пасажири у потягах Укрзалізниці, і навіть у таких же стаканах та фірмових підстаканниках.
Вітальне слово на початку заходу сказав Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Він подякував кожному, хто повʼязав своє життя із залізницею, та підкреслив, що залізниця на сьогодні є найнадійнішим транспортом для лідерів країн, які їдуть до нас продемонструвати свою відданість та солідарність з Україною. «Фільм показує історії «залізних» людей та приклади їхньої відданості та сміливості. Це уроки людяності. Це кадри, що слугуватимуть дороговказом для майбутніх поколінь», — зазначив Руслан Стефанчук. Він також вручив відзнаки працівникам Укрзалізниці та подякував їм за щоденну важливу працю.
Генеральна директорка KALYNA FILM та продюсерка фільму Галина Храпко назвала задачі, які перед собою ставила команда, працюючи над фільмом: «Насамперед ми хотіли торкнутися серця кожного українця, де б він чи вона зараз не були. Адже фільм відображає ті випробування, через які ми всі разом пройшли. Друга місія – вселити гордість за нашу витривалість, винахідливість і силу духу. Крім того, фільм є не тільки культурною подією, а й гуманітарною ініціативою – частину коштів від прокату буде передано дітям та родинам загиблих залізничників. Це рішення було прийнято нашою командою продюсерів без жодних вагань. І разом з Укрзалізницею ми вже визначили перші п’ять родин з дітьми, які найбільше потребують такої допомоги».
Компанія KALYNA FILM працювала над фільмом у партнерстві з Благодійним Фондом «Слава Україні», який був створений за ініціативи апарату Верховної Ради України на початку повномасштабного вторгнення. Весь цей час Фонд допомагає Силам безпеки та оборони, а також підтримує важливі соціальні та культурні проєкти. «Наша ідея повнометражного фільму про залізничників була миттєво підтримана Фондом з розумінням цінності документального кіно, яке має бути вписане як в історію України, так і загалом в історію світових воєн. Я вдячна Фонду, особисто В’ячеславу Штучному, Артему Стоянову, за практичну допомогу, особливо в організації інтерв’ю з різними спікерами, лідерами інших країн», – зазначила кінопродюсерка.
У фільмі “Потяг до життя” з’являються, зокрема, екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, голлівудський актор і посол доброї волі Юнісеф Орландо Блум, відомий футболіст та амбасадор United24 Андрій Шевченко. А зворушливі сторії залізничників у стрічці нанизані на центральну лінію провідниці Ірини Юрченко – мами Героя Дмитра Козацького (позивний – Орест), який тримав оборону Азовсталі…
“Цей фільм має важливе завдання – донести роль залізничників наступним поколінням. Щоб його подивилися – і побачили героїв, на яких хочеться рівнятися. Адже залізничники – це люди, які самовіддано робили і роблять свою справу. Вони часто непомітні, але завдяки їм потяги курсують з точки А в точку Б. І навіть попри обстріли – вони виходять на роботу, їдуть на небезпечні ділянки і відновлюють рух»”, – сказав на прем’єрі голова правління Укрзалізниці Олександр Перцовський.
Із фільму “Потяг до життя” глядачі дізнаються, зокрема, про перший в історії світових воєн повноцінний шпиталь, який був поставлений на залізничні колії. Авторам також вдалося зібрати свідчення тих залізничників, які здійснювали операцію з відвернення техногенної катастрофи і які під обстрілами робили штучне сходження вагонів, щоб не дати ворогу взяти в облогу столицю України. Йдеться у стрічці і про безстрашність диспетчерів, які продовжували керувати рухом поїздів у той час, як у приміщенні шибки прошивались ворожими кулями…
Під час допрем'єрного показу фільму зал неодноразово вибухав оплесками, дякуючи залізничникам за врятовані життя, за винахідливість і допомогу ЗСУ.
«Потяг до життя» – це історія боротьби, відданості та героїзму українських залізничників, якої світ ще не бачив. У яку світ повірив і підтримав, насамперед завдяки тим, хто потрапив в об’єктив камери.
Головна музична тема до фільму написана композиторкою Надією Одесюк.
Фільм створений кінокомпанією KALYNA FILM у співпраці з «Благодійним Фондом «Слава Україні», що став генеральним партнером стрічки.
У всеукраїнський прокат фільм “Потяг до життя” виходить 14 листопада.
Як повідомляла УМ, «Порцелянова війна»: український докфільм номінований на премію американських кінокритиків.
Актор театру та кіно Яків Ткаченко загинув на війні – він став на захист України ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії. >>
Велику партію допомоги від громади Києва – дев’ять автівок та дрони, мер Києва Віталій Кличко передав батальйону "Ахіллес". >>
На війні загинув 23-річний захисник з Києва Констянтин Камінський. >>
Служба безпеки затримала у Києві проросійського агітатора, який закликав до насильницького захоплення влади в Україні та вбивства керівників нашої держави. >>
Режисер монтажу проєкту "Реальна історія" Олег Сарело загинув на фронті. >>
Розшук колишнього співробітника ФСБ та бійця Російського добровольчого корпусу Іллю Богданова, який із 2014 року воював на боці України, розпочали столичні правоохоронці. >>