Добро спецпризначення: як на Кіровоградщині створили центр для допомоги дітям з особливими освітніми потребами
Помічнянська громада Кіровоградської області, за вітчизняними мірками, має досить скромний бюджет. >>
(facebook.com/KulebaMykola)
Завдяки спільним зусиллям української гуманітарної програми Bring Kids Back UA і громадської організації Save Ukraine із тимчасово окупованих територій на підконтрольну Україні територію вдалося повернути ще сімох дітей.
Як інформує Україна молода, про це повідомив керівник благодійної організації Save Ukraine Микола Кулеба у соцмережах у середу ввечері.
За його словами, серед тих, хто повернувся 12-річна дівчинка, мама і тато якої служать в Збройних силах України. Вони довго шукали можливість евакуювати доньку, тому що діти військових на тимчасово окупованих територіях перебувають під особливим контролем загарбників.
Також повернулися брати 15 і 19 років. Місяць тому російська ФСБ затримала їхніх батьків, зараз про них нічого не відомо. Російські спецслужби також допитували старшого з братів. Нині хлопці перебувають під тимчасовою опікою їхньої хрещеної матері.
З окупованих районів Херсонщини також вдалося вивезти 18-річного хлопця і 19-річну дівчину, яких покинули прийомні батьки. Через свою проукраїнську позицію вони зазнавали погроз.
Вдалося повернути і 14-річного хлопця, який не міг виїхати з тимчасово окупованої території через зруйнований російськими військами міст. Після двох років розлуки підліток воззʼєднавсязісвоєюматірʼю.
Сьома дитина – це хлопець-підліток, мати якого досі перебуває в окупації.
Пан Кулеба додав, що з 2014 року 1,5 мільйона українських дітей перебувають на окупованих територіях та на території рф. Багато з них були незаконно депортовані або примусово переміщені, решта залишаються під загрозою депортації.
«Всі вони наразі піддаються російській індоктринації. Найбільша загроза нависає над тими, хто відмовляється прийняти громадянство рф, відвідувати заняття, насичені російською пропагандою, та приєднуватися до воєнізованих груп.
росія продовжує свою політику викорінення української ідентичності. Не маючи безпечних шляхів евакуації, живучи в умовах примусової русифікації, військової індоктринації та загрози депортації, українські діти на ТОТ потребують нашого захисту.
Україна бореться за своє майбутнє і робить все можливе, щоб кожна наша дитина була в безпеці», - написав благодійник.
Як повідомляла «УМ», тиждень тому Україна повернула ще 95 своїх захисників з російського полону.
Помічнянська громада Кіровоградської області, за вітчизняними мірками, має досить скромний бюджет. >>
У Компаніївській громаді Кіровоградської області відкрили гурток, де діти можуть навчитися і самостійно запрограмувати, скласти і роздрукувати на 3D-принтері власні роботизовані моделі. >>
У ліцеї Терешківської громади Полтавського району є медичний кабінет, душ, тренажерна зала, фонтанчики з питною водою. >>
Після розслідування про насильство над дітьми директорку Новосільської спеціальної школи Дарʼю Коменду відсторонили від роботи . >>
Відеоролики, які презентують в інформаційному просторі Сновську громаду Чернігівської області, досить видовищні й змістовні, тому можуть сміливо претендувати на статус професійних. >>
Чотири дні на тиждень Глибоцька селищна рада відчиняє двері учням, які мріють обрати професію, пов’язану з ІТ-індустрією. >>