На фронті загинув Петро Великий – актор Чернігівського театру
На передовій захищаючи Україну загинув актор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка Петро Великий. >>
Учасники акції стояли з плакатами, а водії долучилися з закликом звільнити військовополонених бійців "Азову". (Фото: Валентини Поліщук/24 канал)
Чергова акція на підтримку полонених бійців "Азову відбулася в неділю у Києві. Головна мета таких демонстрацій – нагадати українцям про те, що захисники Маріуполя вже третю весну перебувають у російському полоні.
Як інформує УМ, про це 26 травня повідомив 24 Канал.
Традиційна мирна акція почалася на Дніпровській набережній. На демонстрацію з різними плакатами в руках вийшло чимало українців.
Бійці "Азову" вже 2 роки перебувають в російському полоні. Щотижня, кожної неділі рідні та близькі полонених азовців виходять на мирні демонстрації FreeAzovstalDefenders, щоб нагадати, що захисники Маріуполя перебувають у ворожому полоні.
Учасники акції стояли з плакатами у руках. До демонстрації долучилися також і водії, які також виступали із закликом звільнити військовополонених бійців "Азову".
Кожного разу організатори закликають українців долучатися до таких акцій. Українські захисники боронили Маріуполь 86 днів, з яких 82 – у повному оточенні. Понад 2 роки більше ніж 900 азовців перебувають у російському полоні, в нелюдських умовах. Українські захисники давали відсіч противнику, сили якого значно переважали, а нині – переживають пекло полону. Саме тому важливо нагадувати про подвиги Героїв – оборонців Маріуполя.
Окупанти з особливою жорстокістю ставляться до полонених азовців. Як розповідав Денис "Редіс" Прокопенко, оборонців Маріуполя постійно катують струмом і водою, морять голодом і спрагою, а також завдають різних тілесних ушкоджень.
«Наразі Росія порушила кожну з норм Женевських конвенцій. До військовополонених азовців застосовують всі можливі види тортур»,– наголосив "Редіс".
Прокопенко додав, що типовий вигляд українського військовополоненого, який повернувся з полону, – це щонайменше на третину від власної ваги схудлий військовий з хронічними захворюваннями, травмами та пораненнями, що неправильно загоїлися.
Як повідомляла УМ, у Києві відбулася 14-та акція на підтримку полонених та зниклих безвісти.
На передовій захищаючи Україну загинув актор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка Петро Великий. >>
В справі про напад на військового у Дніпрі охоронець Миколи Тищенка визнав свою провину та погодився свідчити проти народного депутата. Тому суд звільнив Костянтина Цуберу від відбування покарання. >>
У Києві в п’ятницю, 15 листопада, на Софійській площі провели акцію «Порожні стільці» на підтримку журналістів, письменників, діячів культури та правозахисників, що зникли безвісти, були ув’язнені чи перебувають у російському полоні. >>
Під час виїзду на евакуацію в середу, 13 листопада за пораненими загинула госпітальєрка Марія-Христина (Альпака) Двойнік. >>
У київському кінотеатрі “Жовтень” відбувся допрем’єрний показ фільму “Потяг до життя” – документальної стрічки з ексклюзивними історіями українських залізничників. >>
На війні під час виконання бойового завдання загинув старший солдат Володимир Магус із Рівного. >>