Атаки росіян на ТЦК змушують змінити формат роботи
Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки доведеться змінювати формат роботи через загрозу нових російських ударів – таку перспективу не виключають у Збройних силах. >>
Учасники акції стояли з плакатами, а водії долучилися з закликом звільнити військовополонених бійців "Азову". (Фото: Валентини Поліщук/24 канал)
Чергова акція на підтримку полонених бійців "Азову відбулася в неділю у Києві. Головна мета таких демонстрацій – нагадати українцям про те, що захисники Маріуполя вже третю весну перебувають у російському полоні.
Як інформує УМ, про це 26 травня повідомив 24 Канал.
Традиційна мирна акція почалася на Дніпровській набережній. На демонстрацію з різними плакатами в руках вийшло чимало українців.
Бійці "Азову" вже 2 роки перебувають в російському полоні. Щотижня, кожної неділі рідні та близькі полонених азовців виходять на мирні демонстрації FreeAzovstalDefenders, щоб нагадати, що захисники Маріуполя перебувають у ворожому полоні.
Учасники акції стояли з плакатами у руках. До демонстрації долучилися також і водії, які також виступали із закликом звільнити військовополонених бійців "Азову".
Кожного разу організатори закликають українців долучатися до таких акцій. Українські захисники боронили Маріуполь 86 днів, з яких 82 – у повному оточенні. Понад 2 роки більше ніж 900 азовців перебувають у російському полоні, в нелюдських умовах. Українські захисники давали відсіч противнику, сили якого значно переважали, а нині – переживають пекло полону. Саме тому важливо нагадувати про подвиги Героїв – оборонців Маріуполя.
Окупанти з особливою жорстокістю ставляться до полонених азовців. Як розповідав Денис "Редіс" Прокопенко, оборонців Маріуполя постійно катують струмом і водою, морять голодом і спрагою, а також завдають різних тілесних ушкоджень.
«Наразі Росія порушила кожну з норм Женевських конвенцій. До військовополонених азовців застосовують всі можливі види тортур»,– наголосив "Редіс".
Прокопенко додав, що типовий вигляд українського військовополоненого, який повернувся з полону, – це щонайменше на третину від власної ваги схудлий військовий з хронічними захворюваннями, травмами та пораненнями, що неправильно загоїлися.
Як повідомляла УМ, у Києві відбулася 14-та акція на підтримку полонених та зниклих безвісти.
Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки доведеться змінювати формат роботи через загрозу нових російських ударів – таку перспективу не виключають у Збройних силах. >>
Контррозвідка Служби безпеки зірвала нову спробу фсб здійснити теракт у прифронтових регіонах України. >>
У ніч на 29 червня 2025 року російські окупанти вкотре завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні із застосуванням ракет різних типів та ударних БпЛА. Усього – понад 500 повітряних цілей. >>
Ще один етап обміну військовополоненими відбувся ветвер, 26 червн: додому повернулися воїни ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби. Більшість із них перебували в неволі з 2022 року. >>
Червневий візит американського мецената в Україну був, як завжди, багатим на різні події, але одна з них запам’яталася особливим теплом. >>
Перший в Україні Центр ментального здоров’я імені Святого Лева Великого відкрили у Львові: в ньому надаватимуть допомогу людям, які пережили тортури та зазнали моральних травм у полоні. >>