У Харкові чиновники виживають відомого японського волонтера
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Запровадження маратону уможливило «безпрецедентний» рівень контролю над телевізійними новинами в прайм-тайм.
Звіт про порушення прав людини в України за 2023 рік опублікував Державний департамент Сполучених Штатів й додав туди телемаратон «Єдині новини».
Як інформує УМ, про це йдеться у звіті Держдепу США.
У документі зазначається, що підписання указу про введення воєнного стану президентом Володимиром Зеленським у лютому 2022 року дозволило запровадити подальші обмеження для ЗМІ та медіасвободи.
Наприклад, як стверджує Держдеп США, телемаратон дотримується урядової лінії у висвітленні російсько-української війни. Запровадження маратону уможливило «безпрецедентний» рівень контролю над телевізійними новинами в прайм-тайм, вважають у США.
У звіті також згадується про заборону/блокування/введення санкцій урядом проти ЗМІ та окремих журналістів, яких «вважали загрозою нацбезпеці або які висловлювали позиції, що, на думку влади, підривають суверенітет і територіальну цілісність країни».
Крім того, за інформацією Держдепу США, деякі ЗМІ повідомляли про відсторонення від вигідних контрактів на наземне мовлення та тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року.
У документі, зокрема, йдеться про спікерів, які нібито потрапили до чорного списку державних новинних програм через критику уряду, а також журналістів-розслідувачів, які «ставали мішенню негативних кампаній у соціальних мережах, іноді через дружні до уряду канали».
На свободу ЗМІ в України продовжували впливати й інші практики, зокрема самоцензура, додали у звіті.
Варто зауважити, що на телемарафон та іномовлення України у 2024 році з державного бюджету спрямують понад 1,5 млрд гривень.
Водночас результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показали, що довіра до телемаратону «Єдині новини» продовжує знижуватися.
Так, якщо між травнем 2022 року і жовтнем 2023 року частка тих, хто довіряє, знизилася з 69% до 48%, то до грудня 2023 року показник знизився до 43%.
Станом на грудень 2023 року баланс довіри-недовіри все одно залишався позитивним — тобто було більше тих, хто довіряв телемаратону.
Утім, у квітні голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що телемаратон доведеться завершити, якщо впродовж 2024 року він не змінить формат.
Як повідомляла УМ, «Єдині новини»: менше половини українців довіряють Телемарафону.
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
За одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах країни. Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» та інші >>
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>
Верховна Рада України 8 січня схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». >>
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>