Життя в окупації, евакуація та близькі на захисті України: історія Юлії Заграй з Херсонщини
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
(facebook.com/koordshtab)
Українська сторона повернула з російського полону ще 207 військових та цивільних українців.
Це був вже 50-й обмін.
Як інформує країна молода, про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у середу.
«У рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими… вдалося повернути понад дві сотні українських Оборонців.
Сьогоднішній обмін вже 50-ий з початку повномасштабного вторгнення росї в Україну.
Серед врятованих військовослужбовців цього разу 95 представників Збройних Сил України, 56 нацгвардійців, 26 прикордонників, 29 воїнів Територіальної оборони та один представник Національної поліції України», - йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що 180 захисників, які повертаються додому - з рядового та сержантського складу, ще 27 - українські офіцери.
Щонайменше 36 з них мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому зі звільнених Оборонців вже виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21.
Серед звільнених військовослужбовців - захисники Маріуполя, Херсона, бійці з острова Зміїний, морпіхи та бойові медики.
«Зокрема, з ворожого полону вдалося врятувати молодшого сержанта Захара. Він потрапив до рук російських терористів разом зі своєю дружиною Тетяною після евакуації з «Азовсталі» у травні 2022 року. Менш, ніж за півроку жінку вдалося обміняти й повернути в Україну.
Тетяна оселилася разом з двома доньками у Дніпрі. Однак 14 січня росіяни вдарили ракетою у багатоповерхівку, де мешкала родина. Захисниця загинула під завалами разом з молодшою донечкою та матір’ю чоловіка. Старша 19-річна донька Руслана сьогодні чекає на повернення тата», - розповіли щемну історію у штабі.
Окрім військових повертаються додому медики, які в надлюдських умовах рятували побратимів і цивільних на Маріупольському металургійному комбінаті та «Азовсталі».
Повернувся на рідну землю старший лейтенант, який боронить Україну з 2014 року, пройшов Дебальцево і двічі удостоєний ордена «За мужність». Визволені з неволі двоє рідних братів, солдатів ЗСУ Анатолій та Павло. Врятований також ще один оборонець острова Зміїний.
З моменту повномасштабного вторгнення з російського полону вдалося визволити вже 3035 Захисників та Захисниць.
Українська сторона висловлює вдячність Об’єднаним Арабським Еміратам за надану допомогу та сприяння в організації цього обміну.
Тоді як президент Володимир Зеленський додав у соцмережах:
«Наші – вдома. 207 хлопців. Повертаємо попри все. Пам’ятаємо про кожного й кожну в полоні. Воїни та цивільні. Маємо повернути всіх. Працюємо над цим».
Нагадаємо, попередній обмін планувався на 24 січня. Тоді в Україну мало повернутися також понад дві сотні полонених українців. росія заявила, що 65 українських полонених були на борту Іл-76, який упав у Бєлгородській області рф. Україна та ООН не мають жодного підтвердження цій заяві агресора.
Як повідомляла "УМ", 3 січня Україна повернула 230 воїнів і цивільних з полону.
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
24-річна громадянка Білорусі, бійчиня Другого Інтернаціонального легіону Марія Зайцава загинула на Донеччині, на Покровському напрямку. >>
Майже кожен ранок колишньої відомої полтавської журналістки, а нині не менш відомої підприємиці й волонтерки Інни Якобенко починається з випічки. >>
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Президент Володимир Зеленський присвоїв старшому солдату Дмитру Масловському звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). >>
На фронті загинули командир 55 батальйону Михайло Коваль, начальник артилерії підрозділу - Володимир Ковальський та водій Роман Стащук >>