Україна повернула з полону 25 військових та цивільних, фото
Україна повернула із російського полону 25 військових та цивільних. >>
В Україні досі популярна мережа Telegram-каналів, що адмініструются російськими спецслужбами.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов стурбований анонімністю багатьох Telegram-каналів в Україні.
На його думку, влада має працювати над деанонімізацією діяльності Telegram-спільнот. Мовляв, анонімність і відсутність будь-якої відповідальності допомагає поширювати російські наративи.
Як інформує Україна молода, про це Олексій Данілов написав у Facebook у середу.
За його словами, відповідальні за поширення інформації, яка охоплює і впливає на мільйонну аудиторію, мають бути відомі. Йдеться про поширення «неназваними авторами», наприклад, фотографій результатів роботи ПВО, пересування Сил оборони, дислокацій військових підрозділів.
«Ціна такої «журналістської» роботи – життя десятків людей цивільних і військових», - вважає секретар РНБО.
І додає: «Головна загроза діяльності певної групи Telegram-каналів – це анонімність їхніх власників і відсутність будь-якої відповідальності за розповсюдження неперевіреної, сфальшованої і свідомо маніпулятивної інформації. З врахуванням цих особливостей, російський режим широко використовує Telegram-майданчики з метою спроб дестабілізації українського суспільства.
Головна вимога до діяльності Telegram-каналів, це деанонімізація діяльності і дотримання в їх роботі загальноприйнятих журналістських стандартів.
Профілактика загрози – медіаграмотність і постійна робота з виявлення і викриття фактів дезінформації та маніпуляцій. Паралельно з цим має йти процес створення якісного українського інформаційного продукту, формування ситуації контентного домінування в українському Telegram-сегменті».
Пан Данілов також додав, що в Україні досі популярна мережа Telegram-каналів, що адмініструются 85-м головним центром спеціальної служби ГУ ГШ ЗС рф (підрозділ психологічних операцій ЗС рф).
До речі, сам секретар РНБО каже, що не користується Telegram, бо вважає його небезпечним і вразливим.
На його переконання, протиставляти проросійським анонімам потрібно якісний український продукт, який має авторів і відкриту редакційну політику.
Як повідомляла «УМ», російська ФСБ отримала технології, які дозволяють відстежувати листування у зашифрованих месенджерах Telegram, WhatsApp і Signal, відстежувати місцезнаходження телефонів, ідентифіковувати анонімних користувачів та зламувати облікові записи.
Україна повернула із російського полону 25 військових та цивільних. >>
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11379д, який звільняє від мобілізації чоловіків до 25 років, яких раніше було визнано обмежено придатними (наразі цей статус скасовано). >>
Підготувати проєкт консультацій з цього питання вже доручено Міністерству юстиції та поліції. >>
Комбат Сергій Філімонов «Філя» попереджає, що може закрити рекрутинговий центр «Вовків», якщо не вирішиться питання з мобілізацією добровольців саме в ту бригаду, задля якої вони прийшли в ЗСУ. >>
Близько 6,5 тисяч добровольців щомісяця долучається до Сил оборони через Центри рекрутингу, які створені Міноборони та місцевою владою. >>
Генеральний штаб ЗСУ не збирається знижувати мобілізаційний вік з 60 до 50 років. Це складне питання навряд чи вирішиться у найближчій перспективі. >>