Людина-легенда: на війні поліг військовий фотограф Руслан Ганущак, фото
Військовий фотограф і оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак з позивним "Остап" - .загинув на фронті. >>
Телережисер, боєць 103-ї бригади терборони ЗСУ Василь Яворський. (espreso.tv/Василь Яворський)
Відомий львівський телережисер, боєць 103-ї бригади тероборони ЗСУ Василь Яворський загинув на фронті, в бою з російськими загарбниками.
Як інформує Україна молода, прізвище полеглого оприлюднили у неділю телеканали «Перший західний» та «Еспресо», де останні роки працював Василь.
Також інформацію про трагічну звістку підтвердив командир 103-ї окремої бригади сил ТрО ЗСУ Валерій Курко.
«Трагічна звістка з фронту – наш колега, режисер Василь Яворський загинув, як військовий, боєць за справедливість і Герой!
Василь – співавтор проєкту «Історія Героя». Його документальні стрічки, не давали забути тих, хто загинув за мирне небо, правду, за нас. Він той, хто розповідав про Героїв, а тепер став ним сам. Він назавжди залишиться в наших серцях!», - йдеться у повідомленні ТРК «Перший західний».
Тоді як на телеканалі «Еспресо» повідомляють, що полеглий воїн був дуже патріотично налаштованим українцем та багато років працював режисером, співпрацюючи із багатьма телеканалами.
Зокрема, Яворський створив із колегами не лише серію програм про російсько-українську війну під назвою "Історія героя", а також документальний фільм "Останній медик терміналу. Ігор Зінич – позивний "Псих".
У територіальну оборону Василь записався у 2021 році, прогнозуючи загрозу повномасштабного вторгнення рф в Україну. Тому долучився до захисту українців одразу з перших днів російського вторгнення. Виконував бойові завдання на гарячих ділянках фронту на Донеччині.
«Так, це страшно... дуже страшно... але піхота – маркер, відмітка, де твоя територія, а де ворога. Там де стоїть піхота, і за її спиною – життя, вільна територія, не загарбана Україна, там куди дивиться піхота – територія, на яку ти мусиш прийти й вибити нечисть. ТРО – це новий вид піхоти», - написав ще у травні Василь Яворський у фейсбук, коли висловив свої думки про завдання тероборони.
Друзі Василя відзначають, що він був дуже відкритою та товариською людиною, чимало мандрував Україною, любив пізнавати щось нове.
«Важлива риса характеру Василя – цілеспрямованість і відповідальність. Він завжди працював за правилом: робити або добре, або ніяк.
Колеги по роботі відзначають, що Василь мав хороше бачення кадру, а також відчуття темпу, яке є дуже важливим у роботі монтажера. Своїм досвідом він любив ділитися, навчивши чимало журналістів, операторів та монтажерів нюансів телевізійної роботи», - зазначають телевізійники.
До своєї участі у Визвольній війні Василь ставився дуже по-філософськи, просто пояснюючи, що це робота, яку комусь треба виконувати, й він її виконував.
Без батька залишився син від першого шлюбу. Зі своєю другою дружиною він прожив разом декілька років. Вже під час повномасштабного вторгнення, 10 вересня 2022 року пара вирішила взяти шлюб і офіційно стала сім’єю.
Водночас народний депутат України від партії «Європейська Солідарність» Микола Княжицький написав:
«Загинув на фронті Василь Яворський. Він працював на Еспресо і був режисером моєї програми «Вечір з Миколою Княжицьким». Про загибель Василя я знаю уже другий день. Але просили не писати. Ще не сказали родичам. І ось з‘явилися у фейсбуці співчуття».
Ксенія Клим та Василь Яворський.
Співавторка проєкту «Історія Героя», журналістка і волонтерка Ксенія Клим так відреагувала на втрату:
«Перечитувала наше листування…. Ще кілька тижнів тому ти писав: "Вже наступного разу приїзди десь в околиці Бєлгорода, ми моцно сунемо орків до кордону…". Я завжди тішилася вашому оптимізму і пригадую, що написала тобі, що йду в армію, бо без тебе до Перемоги у студії мені нема що робити…
Василю… Нема сліз…. їх ми виплакали за усі ці роки нашої спільної роботи заради наших Героїв — живих і тих, хто вже у Небесному Легіоні…
Василю… Нема сліз… є тільки дика лють на ворогів і дика жага помсти Твоєї смерті, Великий Лицарю.
До зустрічі в Бога, побратиме…».
Військовий фотограф і оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак з позивним "Остап" - .загинув на фронті. >>
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Під час однієї з масових атак рф по Україні український пілот винищувача F-16 встановив рекорд зі збиття ворожих ракет. Він знищив шість крилатих ракет противника за один бойовий виліт. >>
Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “бусифікація” словом 2024 року. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги року, що минув. >>
На фронті 28 грудня 2024 року загинув музичний редактор відомого кулінарного шоу "МастерШеф" та інших проєктів Антон Вовк. >>
Справу щодо шахраїв, які викрадали гроші з банківських рахунків загиблих військовослужбовців ЗСУ, скерували до суду: в такий спосіб їм вдалося привласнити майже 1,5 млн гривень. >>