На війні загинув режисер монтажу проєкту «Реальна історія» Олег Сарело, фото
Режисер монтажу проєкту "Реальна історія" Олег Сарело загинув на фронті. >>
Бронежилет для колег отримує журналістка «Украіна24» Оксана Лабойко. Голова НСЖУ Сергій Томіленко (ліворуч), Гільєрмо Канела (праворуч). (Фото НСЖУ)
ЮНЕСКО та організація «Репортери без кордонів» передали Національній спілці журналістів України каски і бронежилети із написом PRESS для українських фронтових журналістів, які працюють під обстрілами.
Наразі до Львова надійшла перша партія – 25 комплектів найвищого рівня захисту, а найближчим часом до нашої держави прийде ще 100 комплектів.
Про це повідомляє Україна молода, представники якої були присутні під час зустрічі керівництва НСЖУ і представників ЮНЕСКО у Львові у п’ятницю, 22 квітня.
Символічно, що перших три комплекти отримали фронтові журналісти і оператори новинної служби телеканалів «Україна» та «Україна24». Адже вони працюють в гарячих точках Донбасу, Харкові, Сумах, окупованому Херсоні і до останнього залишалися в Маріуполі, інформує НСЖУ в соцмережах.
При цьому спеціальний ВІП-гість Гільєрмо Канела, керівник відділу ЮНЕСКО з питань свободи вираження поглядів та безпеки журналістів заявив:
«Ми хочемо висловити свою солідарність від ЮНЕСКО усім українським журналістам, які раптово змушені біли стати військовими кореспондентами. Ваша робота дуже важлива!».
Водночас голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко додав:
«На цей момент ще не закриті, це 700 бронежилетів та шоломів, з розрахунку на те, що, на жаль, ми бачимо, що окупанти ведуть дуже агресивну війну проти України, намагаються загарбати все нові якісь регіони. І тому ми маємо убезпечити кожного журналіста».
Зауважимо, що раніше НСЖУ відкрила «Центри журналістської солідарності» у трьох містах в Україні: у Чернівцях, Івано-Франківську та у Львові.
Завдяки підтримці європейських журналістських організацій це змогло стати реальністю. Тепер як вітчизняні, так і іноземні журналісти можуть працювати у безпечному місці, де є обладнання, підтримка та допомога.
За тиждень до цих центрів звернулися майже 50 журналістів, які переїхали до інших областей у зв‘язку з війною.
Звернутися до центрів журналістської солідарності і заповнити відповідну анкету може будь-який працівник чи працівниця медіа, які виїхали з місця постійного проживання до будь-якої іншої області (а не лише до Західної України).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поранені і загиблі журналісти на передовій.
Режисер монтажу проєкту "Реальна історія" Олег Сарело загинув на фронті. >>
Агресивну реакцію воєнно-політичного оглядача групи Інформаційний спротив Олександра Коваленка в ефірі телеканалу Київ рішуче засудила українська Медіаспільнота. >>
Українські журналісти та редакції отримали анонімні електронні листи про мінування низки установ в різних областях України. >>
На десятому Київському безпековому форумі, організованому фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», молодь поставила запитання різного характеру українському публіцисту, письменнику й журналісту Віталію Портникову. >>
У Києві в п’ятницю, 15 листопада, на Софійській площі провели акцію «Порожні стільці» на підтримку журналістів, письменників, діячів культури та правозахисників, що зникли безвісти, були ув’язнені чи перебувають у російському полоні. >>
Віталій Голубєв — і сам людина універсальна, точніше багатогранна, тож цікаво та змістовно поспілкуватися з ним можна на дуже багато тем як з медійної, так і з інших сфер. >>