Встояти гуртом: Зеленодольська громада захистила себе від окупації і відновлює зруйновану інфраструктуру
Мешканці Зеленодольська вважають своє місто найбільш квітучим у Дніпропетровській області. >>
Мер Каховки Філіпчук, призначений окупантами, заявив місцевим мешканцям, шо росія такої зарплати, як в Україні, платити не зможе (Фото з відкритих джерел)
Самопроголошений мер Каховки — колишній депутат Херсонської облради від партії «Опозиційний блок» Павло Філіпчук підозрюється у державній зраді та колабораційній діяльності. Він за пів року готувався до вторгнення Росії в Україну
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс головного прокурора.
Будучи радикально налаштованим до української влади, Філіпчук ще 4 вересня 2021 року перетнув кордон України з анексованим Кримом у пункті «Каланчак», а потім через Керченський міст вирушив до РФ.
Вважається, що в наступні п’ять місяців, перебуваючи на території Росії, Філіпчук вступив у змову з невстановленими особами з приводу підривної діяльності щодо України.
2 лютого 2022 року Філіпчук повернувся в Україну на Херсонщину і очікував наступних вказівок росіян.
7 березня, коли росіяни вже окупували частину області Філіпчук, за версією слідства, приступив до свого злочинного умислу.
13 березня він долучився до масового заходу в парку Слави в Херсоні. Мирний мітинг з нагоди 78-річниці звільнення міста від фашистів Філіпчук використав для закликів населення протидіяти українській владі та ЗСУ і підтримати окупантів.
16 і 23 березня Філіпчук вкотре закликав місцевих жителів Каховки до підтримки і покори окупантам. При цьому, користуючись штучно створеною ситуацією гуманітарної катастрофи, Філіпчук організував та особисто роздавав людям у Каховці гуманітарну допомогу. З урахуванням інформаційної ізоляції це представлялося як «допомога» Росії з метою схилення населення до співпраці з ворогом.
В умовах воєнного стану Філіпчук вирішив реалізувати свої політичні амбіції, спираючись на підтримку окупаційного війська.
1 квітня у приміщення виконавчого комітету Каховської міськради зайшли російські солдати. Усіх працівників міськвиконкому зібрали в залі і відібрали мобільні телефон. Їх поставили перед фактом, що міська влада не дає собі ради, тому містом керуватиме Філіпчук. Присутнім запропонували співпрацю з новим мером або вони будуть звільнені.
5 квітня Філіпчук, називаючи себе «керівником тимчасової військово-цивільної адміністрації» Каховки, розповсюдив відеозвернення. Він критикував діючу українську владу і позиціонував себе та жителів Каховки як окремий регіон, що бажає миру.
Того ж дня Філіпчук поінформував працівників комунальних підприємств міста, що зарплати будуть зменшені, але виплачуватимуться стабільно, чим підтвердив свій статус мера від окупантів.
За державну зраду у воєнний час чоловікові загрожує 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі із конфіскацією майна. Окремо за колабораціонізм – від 5 до 10 років тюрми із забороною на 10-15 років займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна або без такої.
У 2020-му Філіпчук балотувався на посаду міського голови Каховки, однак набрав лише 16.4 % голосів.
У 2015-2020 роках він був депутатом Херсонської обласної ради від «Опозиційного блоку», у 2010-2015 – депутатом Каховської міськради від Партії регіонів.
У 2019 році Філіпчук балотувався у народні депутати як мажоритарник від ОПЗЖ.
Як повідомляла УМ, колишній мер Ізюма Харківської області Олександр Божков разом із поплічниками розпочав співпрацю з російськими окупантами. Зокрема, зрадники інформують РФ про розташування військ ЗСУ.
Мешканці Зеленодольська вважають своє місто найбільш квітучим у Дніпропетровській області. >>
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Україна повернула із російського полону 25 військових та цивільних. >>
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
За одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах країни. Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» та інші >>
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>