Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
Богослужіння до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні у храмі Святого Георгія проводилося вперше. (facebook.com/CGUinIstanbul)
Вселенський патріарх Варфоломій благословив і очолив панахиду за жертвами голодоморів в Україні, яка відбулася у головному соборі - храмі Святого Георгія на Фанарі у Стамбулі в суботу.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Генконсульство України у Стамбулі.
«У цей день молитовно вшановуємо пам’ять жертв Голодомору - Великого голоду в Україні, однієї з найбільших трагедій людства, оскільки в міжвоєнний період ХХ століття, у 1932 та 1933 роках, він забрав життя від семи до десяти мільйонів благочестивих українців через голод у той час, коли Україна отримала щедрий урожай.
Сьогодні ми молимося за упокій душ цих мільйонів… Ми пам’ятаємо їхній трагічний кінець і ... не повинні забувати про такий страшний голод», - сказав Вселенський Патріарх після відправи.
Його Всесвятість наголосив, що Голодомор як рукотворний голод був диявольським проєктом сталінської системи, спрямованим на знищення християнської віри та Православної церкви.
«Історія Голодомору змушує нас глибоко замислитися про важливість людської гідності», - сказав Варфоломій.
І наголосив, що пам’ять про трагедію Голодомору має "спонукати нас вчитися, діяти та свідчити про ліквідацію цієї глобальної мерзенності, яка затягує мільйони людей у пастку страждань, несправедливості та приниження".
«Ми наполягаємо на тому, що Церкви та релігії можуть надихати, зміцнювати та підтримувати боротьбу за захист свободи та справедливості, а також виховувати дух миру, примирення та солідарності не лише через діалог та співпрацю між собою, а й через підтримку на суспільно-політичному рівні та в громадянському суспільстві ініціатив і рухів на захист людської гідності та фундаментальних свобод», - заявив Вселенський Патріарх.
На богослужінні були присутні генеральний консул України в Стамбулі Роман Недільський, генконсули Польщі, Німеччини, Словаччини, Японії, Греції, Швейцарії, представники української та кримськотатарської громад.
Богослужіння до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні у храмі Святого Георгія проводилося вперше - раніше їх відправляли у церкві Святого Миколая на Фанарі.
Нагадаємо, День пам`яті жертв Голодоморів в Україні щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
У ХХ столітті українці пережили три масові голоди: у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці представили нові методики підрахунку жертв Голодомору-геноциду українців.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Вихід священників московського патріархату з українських приходів часом відбувається в досить драматичний спосіб. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>