Зінченку загрожує довічне: справу про вбивство Фаріон перекваліфіковано, фото
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
Вірменські депутати під "тяжкою образою" мають на увазі нецензурну лайку або образу гідності людини "в інший вкрай непристойний спосіб". (Photolur)
Національні збори Вірменії схвалили закон, який криміналізує вживання нецензурної лексики.
До Кримінального кодексу країни внесли нову статтю (137.1) під назвою «Важка образа».
Якінформує Україна молода, про це повідомляє Радіо Азатутюн.
Найважчі санкції передбачені за неодноразові публічні образи та образи на адресу публічних діячів.
Відповідні законодавчі зміни схвалили 30 липня, в останній день роботи парламенту сьомого скликання.
Зазначається, що під "тяжкою образою" мають на увазі нецензурну лайку або образу гідності людини "в інший вкрай непристойний спосіб".
Такі дії можуть каратися штрафом у розмірі від 100 тисяч до пів мільйона драмів (від близько 5,5 тисяч гривень до 27,5 тисяч гривень).
Якщо порушення відбувалося періодично на адресу тієї самої особи, сума штрафу зростає до 1-3 млн драмів або арешту на термін від одного до трьох місяців.
Під публічною діяльністю мають на увазі виконання службових обов’язків, держслужбу, громадську або політичну діяльність, публіцистичну діяльність. Відтак суворіше покарання передбачене за образи на адресу політиків, держслужбовців та журналістів.
Голова парламентської комісії з державно-правових питань Владімір Варданян зазначив, що фактично законодавство впроваджується тимчасово - тому що чинний кримінальний кодекс буде діяти лише до 2022 року.
"Якщо за цей рік ми зможемо досягти зрушень, то вносити такі зміни у новий кримінальний кодекс не буде необхідності", - заявив він.
Критики проєкту наполягали, що він має численні недоліки, зокрема, що буде важко у судовому порядку доводити непристойність певних висловлювань. Варданян на це відповів, що "прокуратура, слідчі органи та кожен громадянин чудово здатні відрізняти різницю між нецензурною лайкою та іншими образами".
Зазначимо, що 2 серпня у Вірменії почав роботу парламент восьмого скликання.
Я повідомляла «УМ», за підсумками дострокових виборів партія Пашиняна "Громадянський договір" має право самостійно сформувати уряд, а Пашинян - знову стати прем’єром. Серед 107 депутатів, "Громадянський договір" має 71 мандат, блоки "Айастан" та "Честь маю" - 29 і 7 мандатів відповідно.
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
Одразу після оприлюднення скандального розслідування "Української правди" щодо вимагання грошей і знущання над військовими у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ головнокомандувач Олександр Сирський призначив перевірку. >>
Служба безпеки затримала у Києві проросійського агітатора, який закликав до насильницького захоплення влади в Україні та вбивства керівників нашої держави. >>
Служба безпеки та слідчі Національної поліції нейтралізували злочинне угруповання, яке збиралося «обкласти даниною» і тримати в страху жителів Житомирщини. Серед потерпілих – важкопоранений воїн ЗСУ та його дружина. >>
Розшук колишнього співробітника ФСБ та бійця Російського добровольчого корпусу Іллю Богданова, який із 2014 року воював на боці України, розпочали столичні правоохоронці. >>
У російському полоні загинув мер обласного міста Дніпрорудне Євгеня Матвєєв, якого загарбники викрали у березні 2022 року. >>