Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
В ПЦУ зазначають, що "відьмацький капелюх" не має нічого спільного ні з Різдвом, ні з Новим роком.
В Православній церкві України висловили негативне ставлення до головної новорічної ялинки в Києві. Причиною стала прикраса, яку почепили на її верхівку замість Вифлеємської зірки.
Софіївська площа, на якій розмістили ялинку, є святим місцем, заявив представник пресслужби ПЦУ Іван Сидор на сторінці у фейсбуці.
За його словами, "відьмацький капелюх" не має нічого спільного ні з Різдвом, ні з Новим роком.
"До якого свята ми готуємось? Різдва чи Геловіну? Вже якщо ставите на історичній Софійській площі ялинку, то потрібно мати здоровий глузд і увінчати її зіркою, яка символізує Різдво, світло, надію", - заявив представник ПЦУ.
На думку Івана Сидора, з головною ялинкою країни не варто було експериментувати. За його словами, капелюх на фоні тисячолітніх хрестів Софійського собору є недоречним.
Втім, представник ПЦУ додав, що це є виключно його особистою думкою та запропонував людям долучитися до дискусії про це.
Додамо, за задумом працівників проєкту Folk Ukraine, які займаються організацією свят, Київ до Нового року прикрасять в тематиці казкового лісу. Тому й ялинку створюють зовсім незвичну. Штучну 31-метрову красуню встановили на величезний пеньок із віконцями. З них визиратимуть сови.
Біля ялинки на Софійській площі створять атмосферу казкового лісу / Фото Folk Ukraine
Всередину пня кожен охочий зможе зайти для фотографування у спеціально створених зонах. Втім, у разі посилення карантину ці фотозони можуть зачинити.
Замість зірки ялинку увінчає величезний капелюх (він, до речі, вже став героєм соцмереж), а прикрашатимуть її у відповідній стилістиці – іграшками зі звірятками, шишками, жолудями, грибами та іншими "дарами" лісу. Лампочки на гірляндах, якими огорнуть ялинку, матимуть вигляд свічок.
Такий вигляд матиме Софійська площа / Folk Ukraine
Крім основної новорічної прикраси на Софійської площі також розмістять менші ялинки заввишки від 8 до 10 метрів. Поруч із ними поставлять казкових лісових героїв – звіряток, ельфів та гномів. В такий спосіб у Folk Ukraine оформлять ще 5 доступних для киян фотозон.
Офіційне святкування Нового року в Києві розпочнеться 19 грудня. Через COVID-19 кияни зможуть спостерігати за моментом відкриття ялинки в режимі онлайн.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>
На святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана) до Умані прибули понад 33,5 тисяч паломників. >>