Ексочільниця Слов’янська Неля Штепа, обвинувачена в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та створення терористичної групи , офіційно зареєструвалась кандидаткою у мери цього міста.
Як інформує УМ, про це вона сама повідомила на сторінці у фейсбуці у вівторок, 22 вересня.
“Рідні мої, тепер офіційно, я є кандидатом на посаду Слов’янського міського голови від “Партії миру і розвитку”! На нас з Вами чекає перемога!”, – написала Штепа.
Під своїм дописом вона розмістила фото документа про реєстрацію її кандидатом в мери Слов’янська.
Штепа також опублікувала посвідчення кандидата з печаткою Слов’янської міської територіальної виборчої комісії.
Штепа очолювала Слов’янськ протягом 2010-2014 років.
Як повідомляла УМ, Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи або організації) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями — довічне ув’язнення.
Міська голова Слов’янська (2010-2014) організовувала сепаратистський референдум на Донеччині. Вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв’ю ЗМІ закликала не звільняти його.
Крім того, за словами прокурорів, Штепа сприяла організації та зміцненню незаконних блокпостів. Окремо зазначається, що за час окупації і бойових дій у Слов’янську загинуло 117 осіб, 198 отримали тілесні ушкодження. Пошкоджені 1574 будинки, а також об’єкти житлово-комунальної інфраструктури міста.
На суді Штепа пояснювала, що закликала Росію увійти у Слов’янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв’ю для російських видань зроблені “під дулом автомата”.
Арешт Штепи тривалий час постійно продовжували на два місяці.
У серпні Штепу перевели в штрафний ізолятор СІЗО, а 20 вересня 2017 року Ленінський райсуд Харкова змінив міру запобіжного заходу для Штепи – з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.
Також відомо, що Неля Штепа відмовилася від обміну її в ОРДЛО.
Раніше колегія Комінтернівського райсуду Харкова, що слухала справу Нелі Штепи, прийняла рішення про свій відвід. Її справу відтак слухали спочатку вчетверте.
Ексмер Слов'янська Неля Штепа, обвинувачена в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та створення терористичної групи, за рішенням ЄСПЛ отримала 3600 євро компенсації за порушення права на свободу.