На алеї Героїв Небесної Сотні у Києві родичі загиблих майданівців поклали 107 пасок до меморіалу Небесної та розвісили писанки на дерева. Усе відбулося в рамках щорічної акції “Великдень для Героїв”.
У зв’язку з карантинними заходами цьогоріч акція “Великдень для Героїв” відбулася в іншому форматі, але й з елементами основного традиційного. Частину пасок спекли родичі Небесної Сотні, частину пасок і великодніх смаколиків забезпечили працівники Музею Майдану.
"Наш музей намагається, щоб не лише в жовтні, листопаді та лютому пам’ятали і дбали про новітніх українських героїв. Тому вшановуємо Небесну Сотню цим величним символом Воскресіння, зокрема передаємо паски й інші великодні смаколики нашим мужнім захисникам-воїнам в Ірпінському госпіталі. Адже всі ми – одна родина", – зазначив генеральний директор Національного Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
Зазначається, що паски і великодні харчові кошики також передадуть пораненим військовим, що перебувають на лікуванні в Ірпінському шпиталі.
Проєкт “Великдень для Героїв” – не просто відображення однієї етнографічної традиції – це значно ширше явище. У звичаєвості українців Великдень сприймався як Воскресіння, Великий день роду. Бог відпускає душі покійних на Землю у чистий четвер і ангели Небесної Сотні сходять теж. Упродовж трьох років цей проєкт здійснювався у Києві, Львові, Тернополі. Цьогоріч планували відвідати Запоріжжя. Є історичні відомості, що козаки випікали паску із шести десятків яєць. Цікаво було б, відштовхуючись від козацьких традицій, спекти для Героїв саме таку паску!, – ділиться враженнями Галина Олійник, кураторка проєкту “Великдень для Героїв”.
Як повідомляла УМ, українські військові традиційно відсвяткували Великдень на передовій лінії фронту в складі Об’єднаних сил на Донбасі.