Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
Християни східного обряду 7 квітня святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне з головних свят у православному календарі.
Свято відзначається ще із IV століття і присвячене події, про яку розповідається в Євангелії апостолом Лукою. Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження нею Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Слова архангела були першою благою вістю не лише для Діви Марії, а й для всього людства після його гріхопадіння, тобто від часів Адама та Єви.
Церква навчає, що Пресвята Марія не просто дізналася, що у неї буде дитя, а й дала на це згоду, і саме в момент промовляння нею слів: "Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм" і відбулося диво непорочного зачаття.
На Благовіщення тим, хто поститься, дозволяється їсти рибу. Люди несли цього дня до храму насіння, щоб освятити його для майбутнього садіння, бо вважалося, що на Благовіщення Бог землю благословляє.
В Україні споконвіку на Благовіщення збиралися сільські громади на віча, під час яких вирішували, хто й коли оброблятиме ниви вдовам і сиротам.
А ще існував звичай: першу весняну оранку починали у тих родинах, де не було господаря. Виконували цю нагальну працю за допомогою толоки, тобто колективно і без оплати.А ще цього дня існував звичай випускати з кліток на волю пташок.
У церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
Також вдавнику незаміжні дівчата біля храмів танцюють перший весняний хоровод – "кривий танець".
Вважається, що на Благовіщення не можна важко працювати, вбивати тварин, веселитися і проводити гучні забави, проте, якщо свято випадає в період Великоднього посту, то він у цей день частково послаблюється.
В Англії з цього дня раніше починався Новий рік, а злодії в старовину вважали за обов’язок щось украсти саме на Благовіщення. Для чого?
Дивіться відео про походження свята та неочікувані традиції, підготовлене УМ спільно з IDEALIST.media.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>
На святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана) до Умані прибули понад 33,5 тисяч паломників. >>