Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) із братією за кілька днів до карантину. (Фото з сайту Києво-Печерської лаври)
Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) і вся братія монастиря пройшли тестування на коронавірус одразу після того, як територію обителі було закрито на карантин для вірян.
Чому один з найпомітніших ієрархів РПЦ в Україні так повівся, адже раніше саме представники Московського патріархату вперто відмовлялися закривати храми під час поширення пандемії?
Наразі невідомо чи дійсно хтось з єпископів Лаври чи ченців захворів на коронавірус. Пресслужба РПЦ в Україні повідомляє лише, що результати тестування братії на коронавірус мають стати відомими найближчим часом.
Настоятель Лаври також пройшов ще й медичний огляд. Також усі приміщення монастиря обробили дезінфікуючими речовинами.
За неофіційними даними митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло нібито почуває себе зле через симптоми, які дуже вже нагадують симптоми коронавірусу. Утім, в Лаврі відмовляються коментувати інформацію про можливий позитивний результат тесту в намісника.
Показово, що раніше настоятель закликав вірян ходити до храмів, молитися, поститися, причащатися і не боятись коронавірусу. І запевнив, що не дозволить закрити Києво-Печерську лавру: "Ми будемо ходити хресними ходами, будемо цілодобово молитися".
Нині ж пресслужба монастиря лише повідомляє, що на період карантину богослужіння у Лаврі будуть проводити у закритому режимі без допуску до храмів парафіян і прочан але з онлайн-трансляцією в інтернеті.
«Братія обителі продовжують підносити в храмах монастиря сугубі молитви «під час згубної пошесті», щодня молитися за тих, хто вже захворів на цю недугу, і за лікарів, які борються за життя наших співгромадян. Переконливе прохання всім прихожанам Лаври і всім православним християнам з розумінням поставитися до даного обмежувального заходу», - йдеться у повідомленні на сайті Лаври.
Ті християни, які бажають подати записки на поминання і пожертвування, можуть зробити це на відповідних сторінках офіційного сайту Лаври.
Сам Павло ще 31 березня брав участь у постригу монахів Лаври.
Як повідомляла "УМ", раніше патріарх Московський Кирило відмовлявся закривати храми РПЦ у Москві, попри карантин оголошений у столиці РФ.
Днями патріарх Кирило на "Мерседесі" з мигалкою і кортежем поліції провіз вулицями Москви "чудотворну ікону" і молився про позбавлення від коронавірусу.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>
На Черкащині у місті Золотоноша парафіяни Свято-Успенського собору перейшли до Православної церкви України. >>