Голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук міг допомагати бізнесмену Вадиму Альперіну вирішувати проблеми в судах, які стосувалися підконтрольних йому компаній.
Про це повідомляє: "Слідство.Інфо" з посиланням на листування між Альперіним і Глуханчуком, яке є у розпорядженні редакції
Журналісти оприлюднили "чорну бухгалтерію" та листування Альперіна, яке отримали з власних джерел. З цих матеріалів випливає, що бізнесмен міг платити хабарі за переслідування конкурентів та правоохоронців, які вели розслідування щодо підконтрольних йому компаній.
Суд, яким керує Глуханчук, за версією правоохоронців, регулярно фігурував у схемах з розмитненням товарів компаній, які контролював Альперін.
У переписці чоловіки серед іншого обговорювали можливість переслідування суддів, зокрема, відкриття щодо них кримінальних проваджень і перевірок у Вищій раді правосуддя (єдиний орган, який може звільняти суддів із займаних посад, – ред.) та Вищій кваліфікаційній комісії суддів.
Сам Глуханчук підтвердив журналістам, що знайомий з Альперіним, але, за його словами, він не обговорював з ним корупційних питань та не отримував за це хабарів.
"Слідство.Інфо" відзначає, що суддя має скандальну репутацію через нескромний спосіб життя. Зокрема, Глуханчук не задекларував дорогий будинок в передмісті Одеси. НАБУ через це навіть розпочало розслідування, але підозру судді не оголосили.
Як повідомляла УМ, детективи НАБУ затримали Альперіна 27 листопада у САП, куди він прийшов добровільно на допит. Згодом йому повідомили про підозру у порушенні ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту бізнесменові Вадиму Альперіну і призначив Альперіну заставу у розмірі 70 млн гривень. Сплативши її, він вийшов з СІЗО.
Вищий антикорупційний суд заарештував майно одеського бізнесмена Вадима Альперіна.
Слідство вважає його керівником злочинної організації, що вчиняла злочини, пов’язані з розмитненням імпортованих в Україну товарів за заниженими цінами.
У цій справі фігурують ще десять осіб, які нещодавно були затримані і повідомлені про підозру. Серед них — семеро працівників митниці.