36 осіб, яким повідомили про підозру в скоєнні злочинів на Майдані в 2014 році, продовжують працювати у правоохоронних органах, при цьому 10 з них - на керівних посадах.
Про це 19 лютого під час круглого столу в Києві заявив голова управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає
"Інтерфакс-Україна".
"На сьогодні з тих, кому повідомлено про підозру, 36 продовжують працювати в правоохоронних органах, із них десятеро - на керівних посадах", - сказав він.
Наразі з 10 підозрюваних, що залишаються працювати на керівних посадах в МВС, відомі троє.
Так, зокрема генерал-майор Нацгвардії Володимир Гриняк під час Майдану був полковником і керував процесом боротьби з протестувальниками на посаді заступника голови Департаменту громадської безпеки МВС України.
У свою чергу начальник департаменту превентивної діяльності Нацполіції Ігор Бабич є підозрюваним у пособництві діям, спрямованим на розгін учасників Євромайдану з 24 січня по 18 лютого 2014 року.
Третій відомий підозрюваний - заступник керівника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Анатолій Серединський. За версією обвинувачення, він брав участь і координував дії спецпідрозділу "Беркут" під час штурму Євромайдану 18-19 лютого 2014 року.
Раніше начальник Департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що слідчими Департаменту повідомлено про підозру трьом колишнім високопосадовцям МВС України, двоє з яких зараз обіймають керівні посади в Національній поліції України. За його словами, саме Гриняк, Серединський і Бабич координували дії правоохоронців під час штурму Майдану 18-19 лютого. Крім того, саме Гриняк був призначений командиром зведеного загону МВС під час Євромайдану.
Зауважимо, за даними Генпрокуратури, в січні-лютому 2014 року в Києві загинули 78 учасників Майдану, понад 200 отримали вогнепальні поранення, і близько 1 тисячі протестувальників дістали інші травми різного ступеня тяжкості.
У листопаді 2018 року
Сергій Горбатюк повідомив, що
більша частина з 4 тисяч 700 злочинів проти Майдану уже розслідувані, винними визнано 52 особи, винесено 9 вироків. Однак убивства активістів Євромайдану Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського і Романа Сеника досі не розкриті.
Раніше учасники Євромайдану вимагали вибачень від
генпрокурора Юрія Луценка, який відніс до Небесної сотні застрелених на Майдані правоохоронців. "Серед Небесної сотні є й 18 загиблих міліціонерів. І ті, й ті - жертви", - сказав він на засіданні комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Пізніше
Юрій Луценко вибачився перед тими, кого образили його слова. "Хочу сказати, що, напевно, я одне слово неправильно висловив. Йдеться про те, що крім загиблих з Небесної сотні, я прямо скажу - наших, майданівців, загинули також близько 20 міліціонерів", - сказав він.