«Енергетичний детектив» Тимура Міндіча та його команди. Чи заговорить Галущенко?
НАБУ та САП продовжують викривати та оприлюднювати інформацію про тих, хто намагається перетворити Україну на власну Атлантиду, поки народ б’ється на фронті. >>
Піскун та Кучма.
За запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці провели обшуки у колишнього генерального прокурора України.
Як інформує УМ, по це ЗМІ повідомили в Державному бюро розслідувань.
І хоча у ДБР не назвали імені прокурора — лише заявили, що під час обшуків у французької сторони виникли підстави затримати ексгенпрокурора, ЗМІ зясували, що мова йде саме про Святослава Піскуна.
Причину обшуків у бюро не уточнюють, але ZN.UA з посиланням на джерела писало, що вони стосуються справи бізнесмена Ігоря Коломойського, якого підозрюють в організації замаху на адвоката Сергія Карпенка у 2003 році. Слідчі вважають, що Піскун отримав хабар, щоб закрити справу, додали журналісти.
Піскун був генпрокурором з 2002-й по 2007 рік, а згодом — нардепом V та VI скликання від Партії регіонів. А у 2020 році ненадовго став радником генпрокурорки Ірини Венедиктової.
Слідство вважає, що у 2003 році бізнесмен Ігор Коломойський замовив замах на директора українсько-американської консалтингової компанії «Фарго» Сергія Карпенка.
У центрі цієї історії ― підприємство «Дніпроспецсталь». Серед його власників у 2003 році були бізнесмени Григорій Суркіс і Костянтин Григоришин. У липні 2003 року Григоришин вирішив продати 15% «Дніпроспецсталі» бізнесмену і зятю тодішнього президента України Леоніда Кучми Віктору Пінчуку. Юрист Сергій Карпенко був гарантом цієї угоди.
Водночас за комбінат боровся і тодішній власник групи «Приват» Коломойський. За словами Карпенка, олігарх запросив його в офіс і вимагав «переграти ситуацію зі зборами акціонерів на «Дніпроспецсталі». Коломойський хотів, щоб юрист допоміг анулювати рішення загальних зборів акціонерів, які дозволили Пінчуку купити акції. Карпенко відмовився. Медіа писали, що після цього в липні 2003-го Карпенко звернувся до правоохоронних органів із заявою про погрози з боку Коломойського.
За кілька тижнів на партнера Карпенка напали — йому проломили череп. За версією слідства, кілери просто помилилися. Уже 16 серпня 2003 року у Феодосії напали на самого Карпенка. Четверо невідомих били його металевим прутом по голові та завдали численних ножових поранень — пошкодили праву легеню і живіт. Добити адвоката завадила його дружина — він дивом вижив. За кілька днів виконавців замаху затримали. За ґрати суд їх відправив 28 квітня 2005 року.
У травні 2025 року Коломойському оголосили підозру у замовному вбивстві та відправили під варту.
Як повідомляла УМ, в Ізраїлі на Міндіча скоєно замах – Коломойський.
НАБУ та САП продовжують викривати та оприлюднювати інформацію про тих, хто намагається перетворити Україну на власну Атлантиду, поки народ б’ється на фронті. >>
Франція приєдналася до глобальної хвилі солідарності з Україною з нагоди четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії. >>
У Празі на Староміській площі в суботу, 21 лютого, сотні людей беруть участь у мітингу "Разом за Україну": захід присвячений четвертій річниці військового вторгнення росії в Україну. >>
Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорпуційне бюро 19 лютого опублікували нові записи прослуховувань з операції «Мідас». Цього разу вони призначені ексміністру енергетики і юстиції Герману Галущенку. >>
У Верховній Раді у четвер, 12 лютого, трапилася НП: мінімум кілька десятків народних депутатів заразились невідомим вірусом або отруїлись у їдальні ВРУ. >>
Проведення президентських виборів одночасно з референдумом щодо мирної угоди з Росією.почала планувати Україна: адміністрація президента США Дональда Трампа наполягала на тому, щоб обидва голосування провели до 15 травня, інакше Україна ризикує втратити запропоновані гарантії США. >>