Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Спеціальний посланник президента США з питань Росії та України Кіт Келлог і Дональд Трамп.
Завершити війну в Україні за сто днів Президент США Дональд Трамп доручив спеціальному посланнику з питань Росії та України Кіту Келлогу.
Як інформує УМ, однак він навряд чи зможе це зробити, пише у середу, 22 січня, The Wall Street Journal.
Призначення відставного генерал-лейтенанта Келлога спецпредставником президента США щодо України сприймається як перший крок у мирних переговорах, які Трамп має намір контролювати сам, йдеться в матеріалі. При цьому укладення угод із диктатором Володимиром Путіним буде набагато складнішим, ніж Трамп обіцяв під час передвиборчої кампанії, коли говорив, що закінчить війну ще до вступу на посаду.
Келлог консультуватиме Трампа щодо переговорів, але колишній радник президента США Джон Болтон заявив, що Трамп не «шукає порад». За словами Болтона, Трампу подобається Келлог, тому що він «ніколи не висловлює своєї думки, поки його не попросять».
Трамп призначив Келлога з огляду на його військовий досвід, однак той ніколи не був дипломатом і, найімовірніше, не братиме участі в реальних переговорах із Росією, кажуть його колишні колеги.
«Трамп насолоджується його компанією і бачить у ньому запекло відданого хлопця, але він ніколи не чинив жодного значущого політичного впливу», — сказав один колишній співробітник Ради національної безпеки, який працював із Келлогом в адміністрації Трампа.
Останнім часом Келлог публічно підтримує ідею про те, що Україна може домогтися успіхів на полі бою проти Росії за допомогою США. За його словами, постачання більшої кількості зброї Україні може бути використане як батіг, щоб змусити Москву вести переговори.
Колишні колеги Келлога стверджують, що його призначили спецпредставником в Україні у зв’язку із запропонованим ним минулого року мирним планом. Він закликає до припинення вогню і врегулювання шляхом переговорів, використовуючи «політику батога і пряника», щоб змусити росіян і українців почати переговори. Зокрема, пропонується утриматися від прийняття України в НАТО і запропонувати Росії деяке пом’якшення санкцій в обмін на підписання мирної угоди.
7 січня стало відомо, що Келлог відклав свою поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня.
8 січня спецпредставник США Келлог заявив, що ставить собі за мету знайти рішення для закінчення війни в Україні за перші 100 днів президентства Трампа.
Додамо: 15 січня агентство Reuters написало, що радники Трампа визнають, що на врегулювання війни в Україні підуть місяці або навіть більше часу.
20 січня президент Трамп після інавгурації заявив, що путін «знищує росію» і має укласти угоду про припинення вогню, тому що у рф «великі проблеми».
Як повідомляла УМ, Трамп зупинив допомогу іншим країнам, а путін прагне повної капітуляції України.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Історія — жорна. Величезні, кам’яні. Час у них стирається і сиплеться вже іншим матеріалом. >>
Президент США Джо Байден виступив із прощальною зовнішньополітичною промовою, де підсумував свою роботу за чотири роки на президентській посаді, зокрема йшлося й про Україну. >>