ДБР затримало або підозрює кількох генералів ЗСУ

12:15, 20.01.2025

На початку грудня своєї посади позбувся комбриг "Анни Київської" Дмитро Рюмшин (зліва). Його замінив полковник Тарас Максімов. Ця зміна сталася саме через скандал з дезертирством у бригаді . (Фото: 155 ОМБР)

Затримати або повідомити про підозру кільком високопоставленим офіцерам сьогодні, 20 січня,  збирається Державне бюро розслідування.

 

Як інформує УМ, про це 20 січня у Facebook повідомив головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

 

"Колишньому командиру 155-ї механізованої бригади "Анна Київська" полковнику Дмитру Рюмшину;

 

Бригадному генералу Юрію Галушкіну, колишньому командувачу оперативно-тактичного управління "Харків";

 

Генерал-лейтенанту Артуру Горбенко, колишньому командиру 125-ї львівської бригади Тероборони, а також колишньому заступнику командира 125-ї бригади", - зазначив він.

 

За словами Бутусова, Рюмшина затримали у Рівному, куди він прибув для проходження служби у батальйоні резерву ОК "Захід". Наразі про підозру йому не повідомлено.

 

"Галушкін та Горбенко отримають підозру за службову халатність, у звʼязку з провалом оборони та втратою керованості військ на харківському напрямку 10 травня 2024-го року", - додав журналіст.

 

ДБР повідомить про підозру екскомандиру 155 бригади Рюмшину

 

Детально про ситуацію у 155 бригаді читайте у матеріалі "Справа Анни Київської: Уроки новосформованих бригад".

 

Нагадаємо, що 1 січня 2025 року головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов виклав низку фактів щодо обставин формування та функціонування 155-ї механізованої бригади "Анна Київська", яка вступила у бій під Покровськом і зазнає там значних втрат.

 

За його словами, 155 бригада стикнулася із низкою проблем: перед першим боєм її самовільно залишили 1700 військових, командира бригади звільнили відразу після бою, а один із керівників формування бригади помер від серцевого нападу.

 

Бутусов провів тривале розслідування для того, щоб з’ясувати, що саме призвело до значних втрат серед особового складу бригади та техніки й масового СЗЧ.

 

У жовтні 155-та бригада виїхала на навчання у Францію. Туди направили 1924 військовослужбовців, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – у 459 військовослужбовців, а більшість, 1414, були тільки зараховані на службу і служили менше ніж 2 місяців, близько 150 людей були направлені до Франції навіть без проходження БЗВП. У Франції втекли близько 50 військових бригади.

 

Бутусов повідомляє і про те, що бригаду не забезпечили необхідним озброєнням. Зокрема жодного дрону для виконання бойових завдань бригада від держави не отримала. Також, за даними Бутусова, повністю були відсутні засоби РЕБ. Бригаду забезпечували волонтери.

 

Крім того, всі 120 мм мінометні міни виробництва підприємства Мінстратегпрому, які видали бригаді, виявились бракованими.

 

2 січня стало відомо, що ДБР почало розслідування щодо масового СЗЧ у 155-й бригаді "Анна Київська" після появи відповідних публікацій у ЗМІ. Своєю чергою, у Міністерстві оборони Франції не коментували інформацію про те, що підготовлена збройними силами Франції 155-а бригада Анна Київська стала об’єктом розслідування в Україні.

 

Також на початку січня стало відомо про результати засідання Ставки Верховного Головнокомандувача стосовно 155-ї ОМБр "Анна Київська".

 

5 січня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський пообіцяв наростити спроможності 155-ї бригади та визнав, що є проблеми, що потребують вирішення.

 

Також Юрій Бутусов заявив, що формування нових бригад без їхнього забезпечення є грубою помилкою, яка дорого коштує для країни.

 

Як повідомляла УМ, трагедія 155-ї бригади «Анна Київська», для якої французи зробили все.