Статки родини ексдиктатора Асада можуть сягати $12 мільярдів
У Сирії після падіння режиму експрезидента Башара Асада почалося «полювання» за статками його родини, які та накопичувала десятиліттями. >>
Повстанці святкують падіння режиму Башара Асада у Хомсі, Сирія. (Фото: Reuters)
Українська розвідка передала дрони та операторів сирійським повстанцям угруповання "Хайят Тахрір аш-Шам" (HTS), які 8 грудня повалили режим Башара Асада, щоб завдати шкоди російським інтересам у регіоні.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Washington Post із посиланням на власні джерела
За даними джерел видання, близько 4–5 тижнів тому українська розвідка направила до штабу повстанців у сирійському Ідлібі приблизно 20 досвідчених операторів дронів та близько 150 дронів із режимом управління від першої особи.
Як зазначає WP, допомога українських військових відіграла незначну роль у поваленні президента Сирії Башара Асада. Проте її вважають важливим елементом ширшої стратегії України зі здійснення прихованих ударів по російських операціях у різних частинах світу, зокрема на Близькому Сході, в Африці та навіть на території самої Росії.
Додамо, що режим Асада утримував владу в Сирії протягом 24 років і зазнав краху після того, як 12-денний наступ повстанців на чолі з ісламістським бойовим угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам", або "Організація звільнення Леванту" 8 грудня завершився захопленням Дамаска – столиці країни.
За даними ISW, втрата військових баз у Сирії може серйозно підірвати здатність Кремля здійснювати операції в Африці. Це послабить позиції Росії в Лівії та країнах на південь від Сахари, а також поставить під сумнів її вплив на африканські авторитарні режими.
Російські державні агентства ТАСС і РИА Новости повідомили, що повалений президент Сирії Башар Асад зі своєю сім'єю перебувають у Москві, Росія надала їм притулок.
Прессекретар правителя Росії Дмитро Пєсков заявив у понеділок, 9 грудня, що Кремль намагається вийти на контакт у Сирії з тими, хто може займатися забезпеченням безпеки військових баз.
10 грудня українська розвідка повідомила, що росіяни задіяли кораблі та військово-транспортні літаки, на які вантажать залишки військ, озброєнь та техніки і повертаються із Сирії в Росію.
11 грудня Reuters повідомив, що у Білому домі здійснили перші контакти із сирійськими повстанцями, які повалили режим Башара аль-Асада, та закликали їх організувати інклюзивне формування перехідного уряду для країни.
Нагадаємо, що наступ повстанців розпочався 27 листопада. 30 листопада сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в місто Алеппо. У відповідь на це Росія пообіцяла Асаду додаткову військову допомогу, щоб перешкодити повстанцям. А 3 грудня антиурядові збройні формування в Сирії наблизилися до міста Хама.
Вночі 8 грудня головна повстанська група Сирії оголосила про звільнення міста Хомс, що на північ від Дамаска. Подія сталася через два дні після захоплення міста Хама, розташованого на північ від Хомса.
Як повідомляла УМ, Режим Асада впав: Сирія як фактор послаблення росії.
У Сирії після падіння режиму експрезидента Башара Асада почалося «полювання» за статками його родини, які та накопичувала десятиліттями. >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Сирійські повстанці зранку неділі, 8 грудня, оголосили про "звільнення" столиці Сирії міста Дамаск. Президент країни Башар Асад втік. >>
Президент Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, який приїхав до України з візитом, відвідали в Києві поранених військових. >>
Генерал-майор Михайло Драпатий став новим командувачем Сухопутних військ Збройних сил України. >>
Більше 95% звільнених з російського полону військовослужбовців ЗСУ піддавались тортурам або зазнали наслідків інших порушень Міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. >>