Для ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду Україна зробила останній формальний крок, передавши на зберігання ратифікаційну грамоту.
Як інформує УМ, про це повідомила заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра у Фейсбуці.
Мудра разом із постійним представником України при ООН Сергієм Кислицею депонувала ратифікаційну грамоту на зберігання в депозитарій Римського статуту.
"Теперь Римський статут остаточно з Україною. Це був складний шлях, але ми його пройшли й пишаємося цим досягненням", – додала вона.
Україна підписала Римський статут ще у 2000 році, але за весь цей час так і не ратифікувала його – навіть попри те, що у 2015 році необхідність ратифікації визнали рішенням Ради нацбезпеки та оборони. Однією з причин називали побоювання, що МКС може притягати до відповідальності громадян України.
Однак у серпні 2024-го Верховна рада проголосувала за ратифікацію Римського статуту, а президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.
Україна ратифікувала Римський статут із окремою заявою, згідно з якою протягом 7 років після набрання чинності ратифікаційним законом "Україна не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду стосовно її громадян щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту".
Наразі немає ясності, як саме працюватиме ця норма, зважаючи на те, що Україна вже зараз надала МКС право розслідувати злочини, вчинені на її території.
Детально про значення ратифікації і чому це – правильне рішення, читайте у поясненні "ЄвроПравди".
Водночас стало відомо, що Рада ратифікувала Римський статут з помилкою у перекладі. Про цю проблему – у статті "Європейської правди" "Римський статут із російським акцентом".
Як повідомляла УМ, Зеленський підписав зміни до кримінального законодавства після ратифікації Римського статуту.