Депутат Європарламенту від Фінляндії ініціював позбавлення Угорщини права голосу в Раді ЄС

18:48, 09.01.2024

Петрі Сарвамаа у Європарламенті. (twitter.com/petrisarvamaa)

Правоцентристський депутат Європарламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа вважає, що Угорщину треба позбавити права голову в Раді Європейського Союзу відповідно до статті 7 Договору про ЄС.

 

Відтак, він ініціював відповідну петицію, яку вважає історичною.

 

Як інформує Україна молода, про це Петрі Сарвамаа повідомив у Twitter(X) у вівторок.

 

Депутат підкреслив, що проти Угорщини жодного разу не порушували процедури відповідно до частини 2 статті 7 Договору про ЄС.

 

Ця стаття передбачає можливість призупинення певних прав, включно з голосом у Раді ЄС, щодо держави, яка неодноразово порушувала цінності Євросоюзу – повагу до людської гідності, свободи, демократії, рівності та верховенства права.

 

Фінський політик вважає, що "механізм ухвалення рішень ЄС просто застряг через Віктора Орбана".

 

"Єдиний спосіб змусити його працювати – позбавити Орбана права голосу в Раді", - додає він.

 

У тексті петиції наголошується, що Угорщину неодноразово критикували за підрив верховенства права, а "після дій Угорщини, спрямованих на зрив процесу ухвалення рішень державами-членами ЄС на грудневому засіданні Європейської ради, ми вважаємо, що настав час для Європейського парламенту вжити заходів".

 

Збір підписів під петицією триватиме до п’ятниці, після чого її передадуть голові Європарламенту Роберті Метсолі.

 

"Це переломний момент для ЄС", - підсумував пан Сарвамаа.

 

Раніше Угорщина висунула нову вимогу для зняття вето на 50 млрд євро для України. Згідно з угорською пропозицією, ЄС мав би щороку надавати Україні 12,5 мільярдів євро у вигляді грантів і кредитів, що за чотири роки складе запропоновані Єврокомісією 50 мільярдів євро. Але тільки, якщо фінансування переглядатиметься щороку. 

 

Як повідомляла «УМ», 14 грудня лідери Європейського Союзу схвалили знакову рекомендацію Європейської комісії про відкриття переговорів про вступ із Україною та Молдовою під час голосування на саміт.