Купити демократію: як прокремлівські олігархи у Молдові масово підкупали виборців
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Дональд Туск під час голосування. (facebook.com/donaldtusk)
Лідер польської опозиції, колишній прем’єр-міністр і голова блоку "Громадянська коаліція" Дональд Туск заявив, що опозиційні групи мають достатньо голосів, щоб скинути правлячу партію "Право і справедливість" (ПіС) та сформувати новий уряд.
Як інформує Україна молода, так заяву Туск зробив після оголошення даних екзит-полу парламентських виборів у Польщі, передає Радіо Свобода в ніч на понеділок.
Зокрема, очікується, що партії "Громадянська коаліція", "Третій шлях" і "Ліві" отримають 248 місць у нижній палаті парламенту порівняно з 212 місцями у провладної партії "Право і справедливість" та її союзників з "Конфедерації".
Як відомо, партію "Право і справедливість" (ПіС) звинувачують у згортанні демократії в Польщі упродовж двох термінів її правління, що призвело до напруженості у відносинах з ЄС.
За результатами парламентських виборів в Польщі мають обрати 460 членів Сейму (нижня палата) та 100 сенаторів (верхня палата).
Державна виборча комісія Польщі планує оприлюднити остаточні результати виборів у вівторок, 17 жовтня, в першій половині дня.
За уточненими даними, явка на виборах могла скласти 72,9%, що є найвищим результатом в історії проведення парламентських виборів в демократичній Польщі.
Оприлюднене опитування IPSOS на виході з виборчих дільниць, проведене на парламентських виборах у Польщі, свідчать, що перемогла партія "Право і справедливість" - 36,8%. Однак три інші партії можуть утворити коаліцію.
Адже основний очікуваний партнер ПіС – політична сила "Конфедерація", відома своїми антиукраїнськими гаслами, суттєво втратила підтримку виборців у останні тижні – екзитпол прогнозує їй 6,2% голосів та п’яте місце.
Це означає, що, у разі підтвердження даних під час підрахунку голосів, опозиція здобуває впевнену більшість.
Так, на другій сходинці за даними екзитполу – Громадянства коаліція – блок правоцентристських партій навколо Громадянської платформи Дональда Туска. Їй опитування прогнозує 31,6% – значно більше, ніж прогнозували опитування до виборів.
Третє місце – у партії "Третій шлях", яка може отримати 13,0%. Четвертим іде об’єднання лівих сил "Лівиця" із 8,6%.
Три згадані партії ще під час кампанії розглядали один одного як союзників для формування коаліції, що зможе змінити владу у парламенті. Опитування прогнозує їй близько 250 мандатів у Сеймі (для більшості достатньо мати 231 голос).
Цікаво, що наразі чинний прем’єр-міністр Матеуш Моравецький висловив готовність сформувати новий уряд Польщі за підсумками парламентських виборів.
"Традиційно президент доручає формування уряду партії, яка показала найвищий результат. Ми створимо стабільний уряд, який зможе провести Польщу через різні негаразди", - гонорово заявив Моравецький попри результати екзитполів.
Як повідомляла «УМ», 15 жовтня, у Польщі стартували парламентські вибори.
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Першою реакцією багатьох (і в Україні, й у країнах ЄС, і в самих Сполучених Штатах) на звістку про переконливу перемогу Трампа і трампістів був розпач. >>
Як саме завершити війну росії проти України майбутній президент США, республіканець Дональд Трамп наразі ще остаточно не вирішив. >>
Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії заявив, що він став 47-м президентом США за результатами виборів. >>
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" заявили, що не будуть відкликати закон "Про прозорість іноземного впливу", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС. >>