Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Зеленський обіцяє карати усіх корупціонерів-зрадників. (Фото Офісу президента)
Президент України Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради законопроєкт, зідно з яким корупцію у воєнний час буде прирівняно до державної зради.
Відповідний законопроєкт з Банкової направлять вже найближчого тижня.
Як інформує Україна молода, про це лава держави сказав в інтерв’ю Наталі Мосейчук в ефірі телемарафону.
«Якщо є якісь докази – нещадно карати, саджати. Вирок повинен бути суд, вироком не може бути вулиця. Інакше ми не будемо ні в ЄС, ні в НАТО, ніякої перемоги України не буде. Перемога одна, пріоритет перемоги – наша земля, але другою частиною буде перемога внутрішня над корупцією…
Що стосується прирівняння корупції до держзради на військовий час, я думаю, що це буде дуже серйозний інструмент, щоб навіть не думали. Але це не розстріл, це не сталінізм. Це якщо є докази, людина повинна бути за гратами», – наголосив Верховний Головнокомандувач.
За його словами, корупція потребує фундаментальних рішень з боку керівництва держави.
«Наприклад, корупція. Я поставив завдання законодавству. Законодавцю України буде запропоновано мої пропозиції щодо прирівнювання корупції до державної зради у воєнний час. Але ж я розумію, що така зброя не може діяти постійно в суспільстві. Але на воєнний час, я думаю, це допоможе», – сказав президент.
Зеленський не знає чи підтримують нардепи його ініціативу. І додає, що «дуже важливо не перекручувати гайки і не дивитись кожного разу на той чи інший гострий кричущий випадок».
Мовляв, «далі гра на боці парламенту вже». І додав: «Якщо ти хочеш побороти місцеву бруківку, то я не можу боротися з бруківкою кожного міста».
На питання, чи готовий він почати боротьбу з корупцією зі своєї команди, президент сказав: "У мене немає своїх чи не своїх. Є чесна людина або нечесна. Якщо є докази, що людина нечесна, я звільняю таких людей. Я не бачу в цьому сьогодні в мене питання. В мене таких внутрішніх питань нема. Я зосереджений на інших речах. Тому я заспокоєний. Для мене найголовніше – обрати системне рішення. Тоді мені легше впроваджувати ті чи інші політики. Я для себе це вирішив".
Зауважимо, що згідно з даними законопроєктом Зеленського, влада планує дозволити СБУ, а не тільки НАБУ розслідувати корупційні справи на суму більше ніж 24 мільйони гривень.
Як інформує ZN.UA з посиланням на джерела в Офісі президента та НАБУ, спочатку планувалося "внести зміни до законодавства, згідно з яким усі корупційні кейси, які розслідуються у сфері національної безпеки та перевищують 24 мільйони гривень, мають розслідуватися Службою безпеки України", а НАБУ пропонувалося залишити корупцію дрібніше за 24 мільйони.
Проте після реакції західних партнерів, які дали зрозуміти, що вбачають у намірах "замах на незалежність антикорупційної системи" - в Офісі президента ідею змінили.
Наразі, як стверджує джерело, йдеться не про те, щоб відібрати у НАБУ право на проведення великих антикорупційних розслідувань, а про надання й СБУ права на їх проведення.
"Під керівництвом профільного заступника ОПУ напрацьовано законодавчі зміни. Йдеться про ініціювання внесення змін до КПК з метою забезпечити право на підслідність СБУ у випадках корупційних схем понад 24 мільйони гривень", - поділилося джерело.
Один із журналістів-розслідувачів у коментарі ZN.UA зазначив, що фахівцям в антикорупційному секторі зрозумілі можливі реальні цілі такого нововведення.
"Контроль за розслідуванням великої корупції у владі отримає абсолютно керована СБУ, а не все ще неконтрольоване Банковою НАБУ", - сказав журналіст.
У свою чергу, високопоставлене джерело в НАБУ вважає, що "це погана ідея".
"Будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави; Україна матиме купу програних справ у ЄСПЛ, бо безальтернативна варта буде порушенням конвенції; плюс влада почне псувати відносини з міжнародними партнерами. Запобіжний захід – це не покарання, всі чомусь це плутають. Плюс 90% результатів у боротьбі з корупцією становлять саме адміністративні заходи, спрямовані на її превенцію, а не на розслідування існуючих фактів. Якщо ухвалять – буде біда", - додало джерело.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто дасть оцінку контрактам Резнікова?
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк запевнив, що СБУ рішуче розбереться з діяльністю політиків-колаборантів. >>
До 15 років увʼязнення в Україні заочно засудили голову Держдуми рф Вʼячеслава Володіна. Його визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і на тлі новин про повалення режиму Башара Асада в Сирії, заявив про бажання Києва укласти угоду і «зупинити божевілля». >>