Копієчка для прокурора: про «Держбюджет виживання»
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
У екснардепа серед розкошів у стилі "Пшонка стайл" знайдено книги, які звеличують росію та пропагують її імперські наративи. (Фото ДБР)
Співробітники ДБР затримали власників та топменеджмент концерну, який продовжував забезпечувати російський ВПК навіть після вторгнення росії до України.
Серед затриманих – організатор схеми, колишній нардеп, член Партії Регіонів.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба ДБР у четвер.
«ДБР рішуче перекриває всі можливі подібні канали. Водночас інколи масштаби цинізму дивують навіть досвідчених правоохоронців. Адже постачання продукції для російського виробника зброї у час, коли його ж продукцією бомблять мирні міста твоєї країни — важко пояснити з моральної точки зору», - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, з 24 лютого 2022 року ділки поставили до рф комплектуючих щонайменше на понад 160 млн грн. При цьому, діяльність самого концерну було заблоковано ще у листопаді 2022 року.
За неофіційними даними ЗМІ у правоохоронних органах, йдеться про народного депутата 3-го і 4-го скликання Григорія Дашутіна і його концерн NICMAS.
На одній з картин зображений саме Дашутін в імперському антуражі, із золотими еполетами та царськими орденами.
«Наразі слідчі та оперативні працівники ДБР та прокурори Офісу Генерального прокурора проводять понад 30 обшуків. Зокрема, у колишнього нардепа серед розкошів у стилі "Пшонка стайл" знайдено книги, які звеличують Росію та пропагують її імперські наративи, російські відзнаки та навіть комсомольський значок, який турботливо зберігався серед цінних речей.
У деяких підозрюваних були знайдені паспорти РФ, договори з РФ», - додали в бюро.
За результатами проведеного розслідування слідчі ДБР встановили, що до складу злочинної організації увійшло щонайменше 14 осіб, з-поміж близьких родичів екснардепа, менеджменту промислово-інноваційної групи компаній та громадян РФ, зазначили в бюро.
Правоохоронці встановили, що промислово-інноваційна група компаній родини колишнього нардепа з 2014 року забезпечувала держпідприємства рф високоефективним та енергозберігаючим обладнанням, необхідним для сталого функціонування нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних, транспортних підприємств.
Серед них були структури оборонно-промислового комплексу країни-агресора.
Концерн займав друге місце у поставках продукції для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.
Після повномасштабного вторгнення РФ, власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб третьої сторони з країни-посередника.
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Це відбувається на тлі падіння його рейтингів. Тоді як за допомогою виборів лава держави нібито хоче зміцнити свою владу. >>
Американський президент хоче бачити перемогу України у війні з росією частиною своєї політичної спадщини, а тому розуміє, що українцям потрібно дати силу, щоб вони могли здобути цю перемогу. >>
Народного депутата України Артема Дмитрука підозрюваного у нападах на військового та правоохоронця оголосили у розшук. >>
Кремль регулярно намагається зобразити Україну як таку, що загрожує окупованій росією Запорізькій АЕС, і поширив цю інформаційну операцію на КАЕС незабаром після наступу >>